Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Titeket hányadik alkalommal...

Titeket hányadik alkalommal vettek fel egyetemre?

Figyelt kérdés
Ez már a többedik nekifutásom a kívánt szaknak, államilag meghúzott ponthatár 400 pont, de az átlag ennél azért minden évben 30-40 ponttal legalább több. Más szakra nem szeretnék menni. Emellett részmunkaidőben dolgozom. Most már jól felkészültnek gondolom magam, ettől függetlenül megrémiszt, hogy több évene nem volt ilyen magas a jelentkezők száma, mint az idei

2023. márc. 27. 23:21
A kérdező szavazást indított:
Először felvettek (400 alatti ponthatárral)
Először felvettek (400 feletti ponthatárral)
Második alkalommal vettek fel
Harmadik, vagy több próbálkozásra vettek fel
Dolgozom
Szakmát tanulok
Érettségi, felvételi előtt vagyok
57 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A DOLGOZOM opciót NE vegyétek figyelembe !!!!!!!

Ezzel nem kapok választ a kérdésemre. Éjfél körül írtam ki a kérdést, ezt tudjuk be ennek

2023. márc. 27. 23:48
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

400 alatti volt a ponthatár (280), nem tudom ez miért fontos. Annyi, hogy nem egy telített szak. Nekem 460 pontom volt amúgy.

Külföldi mesterre is elsőre felvettek (jelenleg végzős vagyok alapszakon).


Ja és dolgozom egyetem mellett

2023. márc. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit szeretnék írni, hogyha esetleg most az jön ki a szavazásnál, hogy itt mindenkit elsőre felvettek 400 feletti ponthatárnál is, az se vegye el a kedvedet.

Egyrészt nagyon nem mindegy, hogy mik a követelmények az adott szakra. Pl a pszichológia ponthatára nem összehasonlítható az orvosi ponthatárával, mert pszichora elfogadnak középszintű érettségiket/nyelvi érettségit is, amikből ugye sokkal könnyebb magasabb százalékot (és emiatt több pontot is) elérni, mint mondjuk emelt biosz-kémiával. Tehát különböző szakok esetében teljesen értelmetlen összehasonlítgatni a pontszámokat, csak az önbizalmadat rombolod vele.

Másrészt ezen az oldalon rengeteg troll van, akik akkor is azt fogják bejelölni, hogy elsőre felvették őket, ha maximum álmodhatnak erről.


Az óriási dolog ha ennyire szilárd elképzelésed van a jövőddel kapcsolatban, semmiképp ne add fel az álmod. Ilyen kitartással remek szakember fog válni belőled és ezt a pár évet sem elvesztegetted, hanem pénzt kerestél, ami nagyon jól fog jönni az egyetem alatt. Hidd el, 21-22 évesen nem fogsz kilógni az egyetemen, talán még előnyben is leszel, hiszen neked már lesz élettapasztalatod.

Én nagyon sok sikert kívánok neked az idei felvételihez!

2023. márc. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
480al felvettek a 420as ponthatárú Fizika BScre.
2023. márc. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Engem 460 ponttal felvettek mérnöki szakra, ahová 380 a ponthatár és azóta el is végeztem. Az első két évben nem dolgoztam, de az utolsó 1,5 évben dolgoztam heti 20 órát hétköznap, igaz keveset is aludtam mert a BME-t nem könnyű elvégezni (egyetemi szaktudást igényelt a munka).
2023. márc. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%
Elsőre vettek fel kerek 400 ponttal... na most akkor mit jelöljek be? :D
2023. márc. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Harmadik próbálkozásra, mert első 2 alkalommal nem indultak azok a szakok amiket megjelöltem. 3.alkalommal mást választottam.
2023. márc. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 NTBS ***** válasza:
84%
2004-ben elsőre. Akkor még más számítási rendszer volt.
2023. márc. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, akit nem vettek fel jogra először (még a fizetős se jött össze neki), másodjára éppen csak összejött neki a fizetősre a felvétel, most pedig már végzős hallgató (ELTE-n) és szerintem jó jogász lesz ilyen kitartással.

Másrészt olyat is ismerek, akit felvettek 470 ponttal és ott hagyta 1-2 éven belül.

Nem minden a pontszám. Szurkolok, hogy sikerüljön!

2023. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tavaly szte-etszk gyógytornász szakra elsőre, asszem 353 volt és 389-cel vettek fel.
2023. márc. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!