Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Olyanoktól kérdezem, akik már...

Olyanoktól kérdezem, akik már részt vettek az ELTE-GTK vagy GTI mester felvételijében?

Figyelt kérdés
Hogy az írásbeli vizsga mennyire nehéz? A szóbeli és motivációs beszélgetésen mi zajlik le mire érdemes figyelmi (szakmai tudásra)? Esetleg miből érdemes készülni?

2023. márc. 27. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A szóbelin semmi szakmait nem kérdeznek, csak annyit, hogy miért az ELTE, miért ez a szak? van-e bármilyen munka tapasztalatod, nyelvtudás, jövőképed stb., itt szerintem kb. mindenki megkapja a max pontot ha már megszólal :D


Írásbelin én nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, illetve vezszerves tesztet írtam, van egy "számolós" rész, ami mindegyik szaknál ugyanaz, ezek 90%-ban valószínűség számítások, matekos logikai rész, utána pedig 2 esszét kell írni egy-egy szöveg alapján, ami szerintem szintúgy nem nehéz, vezszerven nagyon egyszerű szövegeket kellett értelmezni, nemzetközin kicsit bonyolultabbak voltak, de teljesen teljesíthető.

2023. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én most pénzügyre jelentkeztem. Arról hallottál - e valamit?
2023. márc. 29. 15:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ott is ugyanez a helyzet, szakonként az esszé tér csak el.


Készülni nem nagyon tudsz, max. ilyen kisebb logikai, valószínűség számítás, statisztikás feladatokat gyakorolgatni, de ha hasonló közgázas alapszakon végeztél akkor azok is simán menni fognak.

2023. márc. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Írábeli vizsgához és szóbeli motivációs beszélgetéshez ki kell öltözni, mint a középiskolai érettségikhez?
2023. ápr. 19. 12:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Én kiöltöztem mindegyikre, de ne ilyen fehér ing, fekete szoknyára/nadrágra gondolj, egy egyszerűbb elegánsabb öltözet tökéletes.
2023. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. ápr. 19. 14:30
 7/9 anonim válasza:
Azt megkerdezhetem, hogy hogy sikerült a pénzügy felvételid? (Szinten oda jelentkeztem.)
2023. júl. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát, lényegében kicsit elengedtem a felvételi vizsgát, mivel nem sikerült időben befejeznem a szakdolgozatot. De azért elmentem a vizsgákra.


A szóbeli vizsga meglepett, mert online. Microsoft Team - en keresztül zajlott le. Rutin kérdéseket adtak fel. Pl. Miért ezt az egyetemet választom? Milyen szakmai tevékenységeim vannak? Miért ez a szak stb?. Az egész 5-10 perc alatt lezajlott


Az írásbeli vizsga is szintén meglepett. Külön a vizsgaközpontban számítógépen írtuk a tesztet. Voltak logikai feladatok, ahogy írták a többiek. Egy-két direkt definíció, ami menedzsment vagy vállalatgazdaságtanból volt ismerős. Meg voltak

2023. júl. 13. 18:18
 9/9 A kérdező kommentje:

Meg volt 3 esettanulmányból kellett 2 megválaszolni.


Most néztem utána az e - felviben a tanulmányi pontjaimmal és a felvételi ponttal 60 pont felett lennék.

2023. júl. 13. 18:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!