Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meglehet így csinálni az...

Meglehet így csinálni az órarendet?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm van más szakról, aki feltudta venni úgy az óráit ahogyan ő azt szerette volna, ezáltal vagy hétfő-kedd-szerda az amin bent vannak reggeltől estig és a többi szabad, vagy hétfő-csütörtök-péntek.

Engem igazából az érdekelne, hogy ezt jogon megtudom-e tenni.

A barátaim közül mindenki (én is), úgy vettem fel az órákat, hogy hétfőtől péntekig átlagban 9-10-től 14-15-ig vannak órák, ezek már a szabválokkal.

Nem igazán jártam utána annak, hogy össze tudnám-e sűríteni az órákat következő félévtől, annyit tudok, hogy csak akkor, hogyha olyan időpontban hirdetik meg a tárgyakat.

A kérdésem az lenne, hogy megtudnám-e csinálni azt, hogy felveszek nagyjából minden kötelezőt a hét első felére, majd a hét többi napjára olyat vennék fel, amire nem kötelező bejárni vagy nem fontos?


2023. márc. 28. 05:16
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen, amennyiben meghirdetik úgy az időpontokat.
2023. márc. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Így látatlanba azt mondanám, hogy jogon nem hinném, hogy ennyire össze lehetne sűriteni, persze ha pont így meg vannak hirdetve, hogy jól kijöjjön, akkor elképzelhető, csak ez inkább alapszakokon jellemző, ahol kevés tárgy van.
2023. márc. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Esetleg ha a NEPTUN-t "kérdeznéd"
2023. márc. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Nekem alapszakon mindig sikerül 2-3 napra besűrítenem. De amúgy ez nagyon attól függ, mert ha kötelező előadást csütörtök este 5-re hirdetik csak meg, akkor hiába akarod te a hét első felében letudni, ha csak csütörtök estére van meghirdetve valami kötelező. Nyilván lehet, hogy meg lehet csinálni, lehet, hogy nem. Attól függ, milyen időpontokba hirdették meg az órákat.
2023. márc. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ha szerencsés vagy és úgy hirdetik meg az órákat, akkor jogon is össze tudod sűríteni 3 napra. (Nekem orvosin is sikerült az egyik félévben.) Csak arra azért számíts, hogy valószínűleg lesz olyan napod, amikor 12 óráznod kell, mert különben nehezen jönnének ki az óraszámok.
2023. márc. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Szoktam látni, hogy megszokták hirdetni több időpontra is, csak eddig az alapján válogattam, hogy melyik nap milyen nehézségű tárgyak vannak és-vagy mennyire fárasztanak le, nem is gondoltam arra, hogy egy napra tegyem őket, de így pedig nagyon elnyúlt.

#5, igen, tudom, de valamit valamiért :D

2023. márc. 28. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!