Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol-orosz szakfordító...

Angol-orosz szakfordító mesterképzés Szegedi vagy Debreceni Egyetemen?

Figyelt kérdés

Azt láttam, hogy a debrecenin van műfordítás is, viszont én inkább szakfordításra szeretnék specializálódni, személyes véleményem viszont nincsen.


A BME-GTK-ról rosszakat hallottam



2023. márc. 29. 00:09
A kérdező szavazást indított:
Szegedi Tudományegyetem
Debreceni Egyetem
BME GTK
Másik magyar egyetem fordító-tolmács szakja
18 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
Nagyon népszerű lett az orosz a fideszesek körében, úgy látom.
2023. márc. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Tudom, nem ez volt a kérdés, de gondoltam, jó, ha tudod, mielőtt beadod a jelentkezésedet, hogy Magyarországon nagyon keveseknek sikerül pusztán fordításból megélhetést kovácsolni. Különösen ilyen gyakori nyelvekből, mint az angol és az orosz. Főállású fordítói állás borzasztó kevés van, protekció nélkül esélytelen vagy. Szabadúszó fordítóként pedig alig-alig lehet megbízáshoz jutni, s az is annyira rosszul fizetett, hogy felkopik az állad. Szóval nagyon gondold meg, mielőtt egy ilyen mesterképzésbe időt és energiát fektetsz.
2023. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg tudna konkrétumokat írni a Szegedi és Debreceni Egyetem fordító-tolmács mesterszakáról?
2023. márc. 29. 19:22
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Ha komoly képzést szeretnél ne menj Debrecenbe. Nézd végig az oktatókat, a tudományos közleményeik számát, minőségét... Mintha középiskolai tanárokat beültettek volna egyetemi katedrára.
nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Ez az egész Debreceni Egyetemen így van, vagy csak a BTK-n?
dec. 2. 03:34
 6/7 anonim válasza:
100%
A debreceni egyetem egyik karan sem jellemzo az, amit a 4es irt.
jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
69%
Amelyik közelebb van.
jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!