Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha februárban jelentkeztem...

Ha februárban jelentkeztem felsőoktatásba, akkor idén a pótjelentkezéskor már nincs esélyem?

Figyelt kérdés
3 helyre jelentkeztem, az első esélytelen mert nincs meg az érettségim, a másik kettő viszont nem (FOSZK). Amire meg most mennék, arra most találtam rá és meglenne hozzá az érettségim is.

2023. márc. 30. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

A sorrendmódosítási időszakban ki is tudsz törölni megjelölt szakokat. Szóval ha az első helyre biztosan nem fognak felvenni, akkor azt benthagyod, a többit viszont kitörlöd. Így az általános felvételi eljárásban nem fogsz felvételt nyerni egy szakra sem és jogosult leszel a pótfelvételis jelentkezésre.

Viszont arra azért számíts, hogy a kinézett szak nem biztos, hogy indulni fog pótfelvételin, vagy ha maradnak is helyek, akkor is valószínűleg csak önköltségesen, mert idén nagyon sokan jelentkeztek egyetemre. Szóval gondold át jól, mielőtt kitörlöd a szakokat, mert azt visszacsinálni nem lehet.

2023. márc. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez okos kibúvó, köszi, mekkora szerencse a szerencsétlenségben, hogy elsőre tettem egy esélytelent.. A határidőig jól átgondolom és utánanézek.
2023. márc. 31. 00:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kerdesedet nem teljesen ertem, bocs, de amit ertek belole, az alapjan probalok valaszolni.


Az elso helyre, ami FOSZK lenne, nincs meg az erettsegid, es mar nem is lehet meg a hataridoig??? A masik ket hely pedig nem FOSZK, es akkor ezekre meg mar nem akarsz menni, mert meggondoltad magad???


Nos, -a leirasod alapjan- az elso helyre nem is vesznek fel akkor, es az uj szandekodnak megfeleloen ez igy rendben is lesz. A masodik es harmadik jelentkezesedet pedig 2023. julius 12-ig, azaz az ugyintezesi idoszak vegeig van lehetoseged online visszavonni.


Az altalanos felveteli eljarasban igy sehova nem nyersz majd felvetelt, es akkor lesz alkalmad a potfelvetelin probalkoznod ezzel a legutobb altalad kinezett szakkal. A kerdes az, hogy a potfelvetelin ezt a szakot meghirdetik-e majd allamilag finanszirozott formaban is, (amennyiben ez szamodra fontos szempont lenne.)


Velemenyem szerint egyebkent, - de meg nem probaltam-, akar mindharom jelentkezesedet is visszavonhatod a hataridoig. Es akkor egyaltalan nem veszel reszt az altalanos felveteli eljarasban, csak kesobb a potfelveteli eljarasban. Igen, amennyiben az altalanos eljarasban felvetelt nyernel valahova, akkor a potfelvetelire nem jelentkezhetnel.


Itt talalod a hivatalos infot a sorrendmodositasrol, valamint a jelentkezesi helyek visszavonasarol:


[link]

2023. márc. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, bocs, amig irtam, nem lattam, h mar kozben valaszoltak :-)
2023. márc. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszike, világossá vált, örülök hogy még van esélyem; másik szerencsém meg az, hogy ahhoz a szakhoz pont van érettségim.:)
2023. márc. 31. 01:51
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Akár az összes jelentkezési helyedet is jogod van most töröltetni, s így száz százalék, hogy jelentkezhetsz a pótfelvételin, hiszen pótfelvételin csak az nem vehet részt, akit fölvettek valahova. Az persze más kérdés, hogy az általad vágyott szakot meghirdetik-e pótfevételin, s hogy állami támogatásún is meghirdetik, vagy csak költségtérítésesen.
2023. márc. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ha költségtérítésesen indul, akkor az az egészre szól, vagy csak az első félévre kötelezően? Úgyis csak 4 állami félévem maradt (ez meg 6 félév).
2023. márc. 31. 11:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Két félév után lehet kérni az átsorolást támogatottra, de a legtöbb egyetemen elég nehéz átkerülni, nagyon jó átlagot kell elérned hozzá.
2023. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%
Annyit tennék hozzá a #8 válaszához, hogy minden tanév végén annyi embert sorolnak át költségtérítésesről államira, amennyit államiról (nagyon rossz tanulmányi eredmények miatt) költségtérítésesre. Van, ahol ez utóbbiak száma tipikusan annyira alacsony, hogy minden évben csak néhány ember kap reális esélyt arra, hogy átsorolják államira. Van, ahol nagyobbak az esélyek, mert sokan bukdácsolnak. Szaktól függ.
2023. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!