Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lány az ELTE-fizikán?

Lány az ELTE-fizikán?

Figyelt kérdés

Csak arra lennék kíváncsi, hogy ismer valaki olyan lányt aki ELTE-fizika szakra jár?

Meg hogy ott általában szoktak lenni lányok? és sokan?

Csak azért kérdezem, mert ha minden jól megy, akkor jövőre én is oda szeretnék menni, de nem ismerek rajtam kívül olyan lányt akit érdekelne ez a terület, és hasonló szakra akarna menni. És végül is csak érdekelne mennyire leszek egyedül ott.


2010. okt. 7. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van asszem, de csak 1-2. Nagyon fiú szak.
2010. okt. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyugi vannak lányok is! a fizika matek stb nem olyan mint a villamos vagy gépészmérnök szak ahol 95%-ban fiuk vannak.szerintem kb olyan helyzet lehet hogy a társaság 60 max 70%-a fiú a többi lány.Ha van kedved menj el a gólyatáborba!
2010. okt. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
valóban nem olyan, nálunk 3. évre 10 emberből egy lány volt, végül is az csak 90%os arány:)
2010. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, én a debreceni helyzetet írtam le.Egyébként aki középiskolai tanár annak fizika vagy matek szakot kellett végeznie.Na most nekem kb annyi férfi tanárom volt ezekből a tárgyakból mint nő.
2010. okt. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Előzőhöz pontosítás :) Tehát aki középsuliba fizikát vagy matekot tanít annak matekból vagy fizikából kellett ugye diplomáznia.
2010. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

a tanár szak más, ott mindig van sok lány, mert ott a legkevesebb az anyag. Én konkrétan a matek szakról írtam a 90%ot, de ez fizikából is nagyjából így néz ki, a dolog, minél mélyebben tanulják az adott tárgyat, annál kevesebb a lány.

Nálunk ez ábrázolva:

matek -> alkalmazott matek -> tanár


A tanult matek mennyisége jobbról balra, a lányok mennyisége balról jobbra nő.

2010. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jójó de a kérdező szerintem az első évfolyamra értette (szóval a fizika szakon kezdőkre) nem kifejezetten az alkalmazott fizikus szakirányra.....ráadásul pl ha alkalmazott fizikusi szakirányt választ akkoris 2.od 3.ad éven is lesznek közös tárgyai a más szakirányt választó fizika szakosokkal.
2010. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
engem se a tanári irányzat érdekel, de valóban a kezdő évre vagyok kíváncsi:)
2010. okt. 13. 20:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Ide járok, és vannak lányok, nem is kevés.
2011. jan. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, voltam már nyílt napon, és az érdeklődők között is voltak lányok rendesen.
2011. jan. 31. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!