Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen van valami limitje...

Egyetemen van valami limitje annak, hogy mennyi (szabadon választható) kurzust hagyhat el az ember? (ELTE PPK)

Figyelt kérdés

Kurzuselhagyás: ha valaki felvesz egy tárgyat, de nem szerez érdemjegyet (nem egy el vizsgára / nem jár be végül szemináriumra).


Szabadon választható tárgyakról van szó. Van valami limitje annak, hogy ezt mennyiszer teheti meg az ember? A HKR-ben nem találtam erről infót. (Különböző tárgyakról van szó, nem arról, hogy ugyanazt a tárgyat veszegeti fel valaki többedszerre.)


Ez a negyedik félévem, és eddig minden félévben volt ilyen tárgyam, azért merül fel. :D



#ELTE #Neptun #ELTE PPK #kurzuselhagyás
2023. ápr. 2. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszem hogy van limitje, elvégre ELTE-n úgy van egységesen a rendszer, hogy ugye 180 kredit + ~20 (húszon valamennyi) tartozik az államilag támogatott kreditekhez. Ki van adva hogy 3 szabvált teljesítened kell 9 kredit értékben, plusz az a + 20 kredit lefedi azt a kreditszámot ha netán újra fel kell venned egy tárgyat.

(mert minden újból felvett tárgy újra hozzáadódik a kreditszámhoz).


Ha túlléped ezt a határt, akkor kreditenként 1.500Ft (amikor én TTK-ra jártam ennyi volt) kell majd fizetned. Szerintem ugyan így van önköltséges formában is, bizonyos felvett kreditszám felett fizetned kell.

Amúgy mindegy hogy teljesíted vagy sem, én több szabválra úgy jártam be (3 év alatt 3-ra), hogy nem vettem fel, ezeknél sikerült megbeszélnem a tanárral hogy bejárhatok, volt másik kettő, ami gyakorlat volt és telítve volt, így laptoppal sem engedte a tanár. Viszont a tárgyhoz tartozó tananyagot azoktól szereztem be, akik bejárhattak.

Különben a szabválok talán a legjobbak, BSC mellett két óra között simán megéri keresgélni, MSC-n talán a nagyobb kreditérték miatt úgymond szabadabban betudtam osztani az időm, így volt nap amikor kifejezetten szabválokat hallgattam. Egyetem alatt úgy 11 szabvált teljesítettem, amiből csak 6-ot vettem fel ténylegesen, de ezekből mindig elmentem vizsgára, már csak az ösztöndíj-rendszer miatt is megérte.

2023. ápr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!