Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tomori Pál Főiskoláról vélemény?

Tomori Pál Főiskoláról vélemény?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok, el kellene döntenem a hónap végéig, hogy milyen fakultációt választok, de a Tomori nem kér. Őszintén jól járnék azzal, ha nem kellene emelteznem, mert a gazdálkodás és menedzsment szak érdekel, de sem töriből, sem föciből nem szeretnék emeltet tenni. Ahogy olvastam a régebbi véleményeket, eléggé megoszlanak a válaszok, így nem tudom mi legyen.

2023. ápr. 3. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehéz ma Magyarországon ennél felejtősebb felsőoktatási intézményt találni. Eleve a gazdálkodás és menedzsment is egy iszonyúan túlképzett bölcsészmérnök szak, rengeteg semmihez nem értő “szakember” végez ezeken a szakokon, negyedannyi ilyen munka sincs, és azokat is betöltik a pénzügyesek, marketingesek, gazdinfósok… Másrészt meg KALOCSÁN? Honnan szereznének szerint egyáltalán valamit érő tanárt a semmi közepén? (Valamit érő tanár = olyan ex menedzser, aki lehúzott nagyvállalatnál legalább 10 évet, és tudja, mit beszél…) És hogyan fogsz normális gyakornoki helyet találni a Kisalföldön?


A másik meg, hogy a menedzserek alapvetően közgazdász-félék, a matek a legfontosabb tárgyuk, így ha ez érdekel, akkor a matek fakultáció és emelt érettségi alapnak számít.


Összefoglalva:

- menj matek-történelem faktra

- emelt érettségizz matekból

- jelentkezz normális egyetemre, például Corvinus, ELTE, BME, BGE, de legalább egy METU

- … és gondold át, nem akarsz-e normálisabb szakra menni, pl. pénzügy-számvitel vagy gazdaságinformatika.

2023. ápr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
#1: A Tomori Pál Föiskolának nem Kalocsán, hanem Budapesten és Kecskeméten vannak képzési helyei. Másrészt pedig a Kisalföld nem is arrafelé van, hanem Északnyugat-Magyarországon.
2023. ápr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehetőség szerint Pestre mennék.
2023. ápr. 4. 10:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező akkor is az a tanácsom, hogy ha a közgazdaság érdekel, akkor menj matek-töri fakultációra. A földrajzot felejtsd el, majdnem teljesen használhatatlan a való életben. A fakultáció egyébként nem azt jelenti, hogy abból emeltezned is kötelező lenne.


Az egyetem- és szakválasztással ráérsz még, de amit írtam, továbbra is érvényes, hogy ennyire tömegszakra minél nevesebb, minél jobb egyetemre lenne jó bekerülnöd, ha nem akarod élve eltemetned magad.


De egyelőre a fakt választás a cél, szóval: matek vagy matek-töri!

2023. ápr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!