Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Budakeszi Prohászka...

Milyen a Budakeszi Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium?

Figyelt kérdés
Különös tekintettel a korábbi igazgatóra.

2023. ápr. 3. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon gyenge színvonalú intézmény, az értelmi fogyatékosok kompetenciáival vetekszik az ottani diáksereg készsége
2023. ápr. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az elmúlt években a gimnáziumok országos listáján a TOP100-ban benne volt, legjobb helye talán 35. hely körül volt, az elmúlt 2 évben 85 körül, most lecsúzott a TOP 100-ból. Én úgy hallottam ennek oka, hogy a tavalyi végzősök nem voltak épp a legjobbak és az érettségi eredményük ezt jelentősen befolyásolta. Egyházi iskola, az új vezető konzervatívabb értékrendet képvisel pl.: egyre jobban nézik kinek milyen a hajszíne, nincs-e túl kivágott ruhában (lányoknál) stb. Nagyon eltérő összetételű osztályok vannak, de rendszerint mindenki megy tovább egy jobb felsőoktatási intézménybe orvosnak, mérnöknek, vagy aminek akar. Szóval, ha valaki elfogadja az egyházi iskolák szabályait és jó/átlagos képességű, akkor innen tényleg bárhová szeretne menni jó eséllyel bekerül. A nyelvoktatás szintje szerintem gyenge, mert az extra lassan haladók diktálják a tempót. Inkább teljesítményelvűek kezdenek lenni, egyre kevésbé gyerekközpontúak.
2023. máj. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!