Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet felkészülni a jövő...

Hogy lehet felkészülni a jövő őszi előrehozott érettségire, ha 2 tárgyat (biológiát és kémiát) emelt szinten, egyet (angolt, ami a második idegen nyelvem) pedig középszinten szeretnék letenni?

Figyelt kérdés

Osszam fel a 12 hónapot, és 4-4 hónapig tanuljak egy tantárgyat, vagy párhuzamosan tanuljam a 3 tantárgyat? Egyáltalán lehetséges ennyi idő alatt felkészülni?


Köszi a válaszokat! :)


2010. okt. 8. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem el kellene gondolkodnod azon, hogy egyáltalán képes vagy-e letenni egyszerre ezt a sok érettségit. Bizonyára biosz-kémia szakos vagy, ha emelt szinten próbálkozol, de ez sem könnyíti meg a helyzeted.


Igazából nem érdemes mindhármat ősszel letenni. Csináld meg az egyiket, a másikat pedig csak a normális érettségin, mert iskola mellett ez sok lesz, még ha egy éved van is. Én emelt törit tettem le, kb. 5 hónapot tanultam rá, de akkor nagyon sokat, nem fért volna be mellé még egy emeltszintű.


Az angol más. Te tudod, hogy mennyire vagy jó belőle, a középszint nem nehéz, bármelyikhez hozzácsaphatod.

2010. okt. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2010. okt. 9. 19:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Én egyszerre tettem kémia és matek emelt szintet tizenegyedikesként ősszel, és nem volt nehéz. Igazából te tudod eldönteni, hogy mennyire gondolod komolyan és milyen könnyen tanulsz, az időbe szerintem beleférne. De csak akkor csináld, ha komolyan gondolod, mert ha elrontod, akkor csak a rendes érettségid után javíthatsz, tehát előfordulhat, hogy az elhamarkodott döntés miatt nem vesznek fel az áhított egyetemre.
2010. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!