Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a magyar...

Mennyire nehéz a magyar oktatási rendszerben tanulni a külföldi rendszerekhez képest?

Figyelt kérdés
Itt most nem arra gondolok, hogy maga az oktatás mennyire eredménye. Hanem például valakinek, aki mondjuk eddig osztrák iskolába járt és magyar suliba iratták be mennyi energiát vett el tőle az iskola a külföldi iskola után.

2023. ápr. 12. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek pár ilyet: nagyon-nagyon nehéz. Ezek a gyerekek gyakorlatilag beleálltak a földbe itthon.
2023. ápr. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Én is ismerek ilyen diákokat, ők kitűnő tanulók voltak itthon. Szerintem szubjektív az egész, nem mindegy, hogy erősebb iskolából jön gyengébbe, vagy gyengébből erősebbe, milyen tanárok fogadták, lexikai tudást kértek számon vagy kreatívabb órai feladatok voltak stb.

Eleve túlságosan tág fogalom a "külföldi", ez jelenthet szlovák, osztrák, spanyol, de akár amerikai vagy ugandai iskolát is.

2023. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egyről tudok. Nem bírta az itteni gimit, ahova bekerült, így átment valami gyengébbe. Tovább nem tudom.
2023. máj. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, Ausztriában járt előtte iskolába.
2023. máj. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég sok cserediák volt nálunk nyugatabbról az általános vélemény az volt tőlük, hogy nehezebb a magyar rendszer nekik. Leginkább a poroszos oktatásunkat tartották furcsának, de érdekes módon nem kifogásolták, sőt volt, akinek jobban tetszett, mint a sajátjuk.
2023. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!