Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel lesznek idén magasab...

Mennyivel lesznek idén magasabbak a ponthatárok?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan jelentkeztek idén, majdhogynem 30ezerrel többen, mint tavaly és be vagyok fosva. Ha nem arra az egyetemre jutok be amelyikre szeretnék mennyi esély van 1 fél év után átiratkozni?

2023. ápr. 15. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Max 5-10 ponttal.
2023. ápr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szaktól és egyetemtől függ, az átíratkozás.
2023. ápr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Attol fugg melyik szakra jelentkeztel. A nepszeruek biztos fognak feljebb menni par ponttal, de szerintem nem lesz veszesen tobb, mint tavaly. Nem is csoda, hogy tobben jelentkeztek, nem kell semmi tobb egy kozepfoku erettseginel, meg aztan a pontok is valtoztak, az intezmeny donthet rola.
2023. ápr. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a húzósabb szakoknál, amelyekhez eddig is emelt szintű érettségi kellett, azoknál nem, a többinél viszont érdekes lehet! :)
2023. ápr. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hova nem kell már emelt érettségit tenni? Én szinte minden egyetemnél és szaknál követelményként láttam.
2023. ápr. 16. 01:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a jelentkezők számától függ a ponthatár, hanem az idei érettségik nehézségétől és a felvehető hallgatók számától is (illetve még egyéb tényezők is közrejátszhatnak). Mivel egyelőre a 3 tényező közül csak az egyikről van információnk, ezért nem lehet biztosat mondani. Lesz olyan szak, ahol emelkedni fog, de olyan is, ahol csökkenni. A sok jelentkező valóban növekedést jelentene, de több helyen is eltörölték a kötelező emeltet és/vagy a minimum ponthatárt, így ezeken a szakokon inkább csökkenés valószínű.


Azonos szakra általában át lehet menni ha nagyon jó átlagod van, de azzal számolj, hogy csak önköltségesre.


"Hova nem kell már emelt érettségit tenni?"

Kb minden egyetemen van olyan szak ahova már nem kötelező. (BGE, PTE, DE, SZTE, ELTE, MATE stb..) A meghirdetett képzések között ketesgélj, ahol a követelmények felsorolása végén nincs odaírva, hogy "legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni", oda két középszintűvel is lehet jelentkezni.

2023. ápr. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem arra az egyetemre jutok be amelyikre szeretnék"

. Ne jelentkezz oda, ahová nem szeretnél járni.

2023. ápr. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Ezeknek a számoknak nem sok értelme van. Nézd meg, tavaly és idén hányan jelentkeztek oda. Abból már el lehet indulni, de tök felesleges, úgyis minden kiderül júliusban.
2023. ápr. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem önmagában a felvételizők száma nem jelent semmit. Nyilván úgy gondolnánk, hogy több jelentkező esetében nagyobb eséllyel lesz magasabb pontszám mindenütt, viszont ezt így kijelenteni kár volna.


Ennek a sok jelentkezőnek két oka is van:


-Sokan korábban végzettek közül is tartanak a közelgő változásoktól a rendszerben, és még idén megpróbálkoznak


-Sokan örülnek a ponthatár eltörlésének több egyetemen, meg annak, hogy eltörölték a kötelező emeltet több helyen is


Ez a fenti két kategória valószínüleg vagy nem emeltezett, vagy gyenge emelt érettségije volt, vagy a 280 pontot sem érte el, ezért nem tudott eddig jelentkezni, vagy nem került be. Szóval az ő pontszámaik pl. egyáltalán nem befolyásolják nagy mértékben a ponthatárokat, mivel nagyrészt valszeg eleve korábbi ponthatár alatt vannak.


Viszont van még másik tényező is, ugye hogy idén hányan végeznek, és milyen érettségi eredményekkel majd. Ez az, amit nem lehet tudni még, és ez fogja meghatározni a ponthatárt. Szóval ha lesz is emelkedés, nem a nagy szám miatt lesz, hanem az idei eredmények kapcsán.

2023. ápr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#7 Nem jelöltem be egy egyetemet ami szimpatikus volt nekem és bánom már, de ha nagy a jelentkezőszám fogadni merek, hogy nem hirdetik meg pótfelvételin azt a szakot amire én pályázok. Plusz kihagytam már egy évet így úgy érzem muszáj elkezdenem továbbtanulni.
2023. ápr. 16. 14:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!