Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagy bajban vagyok.Voltatok...

Nagy bajban vagyok.Voltatok már ilyen helyzetben?Ti mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Szép napot mindenkinek!Nem is tudom hol kezdjem.Már abban sem vagyok biztos,hogy egyáltalán jó kategóriát választottam.Mert ez a téma inkább már a mentális egészséghez tartozik.Azt mondhatom magamról,hogy szorgalmas,jó tanuló voltam egész középsikolában.Mindig 4 egész felett volt az év végi átlagom.Minden tantárgyból 4-es 5-ös voltam/vagyok,azonban van egy tantárgy ami nagy mumusom volt egész középiskolába ez pedig a matematika.Ahogy bekerültem 4 évvel ezelőtt a középsuliba rögtön tudtam,hogy itt bizony lesznek problémák a matekkal és így is lett.9dik,10dik osztályban még mondhatni könnyedén meg volt a kettes sőt volt,hogy a hármas is.Aztán tavaly év végén az utolsó utáni pillanatban lett meg a kettes.El nem tudjátok képzelni,hogy mit éltem át azalatt a pár hét alatt.Azt tudni kell,hogy ha valaki az osztályból megbukik(még itt 12-be is)akkor újra 9-es lesz(vagy elmegy dolgozni),mert a miénk az utolsó olyan osztály a suliba,aki ezt a képesítést tanulja.Ergo ha megbuksz kénytelen vagy újrakezdeni ezt az egész őrületet.10.osztálytól kezdve az osztályfőnök tanítja a matekot igen kevés sikerrel.10.osztályban az online oktatás sok diákot megmentett így "csak"3an buktak matekból.Tavaly azonban ez megduplázódott és már 6an buktak meg év végén.Idén félévkor majdnem az osztály fele.2 hete írtunk egy próbaérettségit ami 8 embernek sikerült(nekik meglett a 25 százalék).4 éve járok magántanárhoz,de hiába.Most lehetne mondani,amit az ofő is szokott,hogy szerencsétlenek vagyunk meg analfabéták meg lesz*rájuk az egészet,de szerintem ha ennyire gyenge az osztály matekból,akkor azon is el kellene gondolkozni,hogy nem-e a tanárral van baj.Csak ezt nálunk az iskola vezetősége valamiért nem teszi meg.3 hét múlva érettségi!!!És jelenleg nincs meg a kettő egészes átlagom matekból.Nagyon félek,hogy jó pár osztálytársammal együtt nem mehetek majd oda májusban érettségizni matekból.Ha ez bekövetkezik,akkor lehet,hogy az iskola felé menet felkötöm magam az első fára,mert nem azért ültem 12 évig az iskola padjában és tanultam ennyit,hogy aztán 12dik év végén egy hozzá nem értő,fogalmatlan tanár miatt ne engedjenek oda érettségizni.Egy csomó olyan dolgot tanulunk matekból(is),amit soha a büdös életben nem fog kelleni És hihetetlen,hogy a függvénytranszformációkon meg a kétismeretlenes egyenleteken múlik egy élet(remélem értitek mire gondolok)
2023. ápr. 17. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha magántanárral sem megy, akkor ott veled van a baj, nem a középiskolai tanároddal. A tudásoddal és a hozzáállásoddal.
2023. ápr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
hanyas atlag az a nem ketto egesz?
2023. ápr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Látom sikerült a "lényeget" leszűrni.Gratulálok!1.8
2023. ápr. 17. 21:20
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
az azert eleg kozel van a ketteshez, esetleg nem tudnal vele beszelni, hogy adjon lehetoseget javitani vagx fakultaciora jarni, tudom keves az ido de nagyon sokan tudjak ertekelni az igyekezetet
2023. ápr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igyekeztem én már eleget.Órákon messze a legaktívabb vagyok.Heti 2x járok tanárhoz és minden dolgozatra napokat készülök.Majd jön a dolgozat és hát a többit már tudjátok....Ennél többet nem tudok és nem is akarok tenni
2023. ápr. 17. 21:28
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

na itt a problema, hogy nem is akarsz tobbet beletenni. ezzel nincs baj mert a te akaratod azt csinalsz,amit akarsz, csak akkor onsajnaltatasbol folosleges tanacsokert ide fordulni

minden jot neked

2023. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem is tudnék ennél többet tenni.Olyan naívak vagytok,hogy már fáj...Azt hiszitek,hogy ha az ember eleget tesz bizonyos dolgokért,akkor majd az ki is fizetődik.Hát nem.Egy egyszerű példa.Amikor becsületesen felkészülök a matek dogára akkor 1es lesz,amikor meg csalok vagy puskázok akkor kettes.Akkor mégis miért tegyek ennél többet,ha a munka úgysem térül meg????És ez most csak egy példa volt.Bizonyára ti is megtapasztaltátok már ezt,de a fától nem látjátok az erdőt!
2023. ápr. 17. 22:13
 8/11 anonim ***** válasza:
17%

nezd tanacsert jottel ide (" Ti mit javasoltok?")

a valaszaidat itelve viszont neked rohadtul nem kell tanacs, hiszen te nagyon jol tudod, hogy folosleges minden, ugye?

innentol nem igazan ertem miert a valaszado a hibas


nyilvanvaloan mindenki tisztaban van azzal, hogy bizonyos tanarok nem feltetlenul igazsagosak plusz ez nagyon stresszes idoszak a diaknak, inkabb pihenjel de tenyleg

2023. ápr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ti nem tanácsot adok,hanem ítélkeztek.A 4-es válaszoló kivételével!
2023. ápr. 17. 22:20
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
4,6,8 en vagyok. na mindegy reszemrol lezartam
2023. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!