Hyron kérdése:

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagy elkeseredésemben fordulok felétek, 2022 szeptemberében kezdtem el egyetemre járni, mérnökinfót tanulok/nék. Az első félév még úgy ahogy ment de most a 2. Ban érzem igazán hogy gyakorlatilag semmiből nem tudok teljesíteni. 4.8 as átlaggal jöttem középiskolából ám itt a kettes se megy. Nagyon elvagyok keseredve h mitévő legyek hiszen én eleve az ötösökhöz voltam szokva de itt meg egy rohadt kettest se tudok összeszedni hiába tanulok előtte a zhra külön 2 héttel és ölök bele 20 30 órákat nem megy. Nem tudom mit kéne tennem, lehet nem vagyok egyetemre való?

2023. ápr. 20. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy "úgy-ahogy" ment?

Mi az, hogy "semmiből"?

Ez NEM gimi! Ne hasonlítgasd össze, nincs értelme.

Ha azonban az első félév ment, most meg teljes KO, annak az egyetemen kívüli oka lehet. Magánélet rendben? Dolgozol mellette? Egy bizonyos típusú tárgy(ak) okoznak gondot vagy tényleg "minden"? Ezek a tárgyak voltak az előző félévben is? Akkor hogy boldogultál velük?

Stb - millió kérdést lehetne még feltenni.

Nem mondom, hogy nincs olyan, hogy valakit felvesznek, és mégsem KÉPES elvégezni az adott szakot, ha megszakad, akkor sem, de ez nagyon ritka. Ha tényleg a képességgel lenne gond, valószínűleg nem jutottál volna be.

Meg kell keresni az okot, hogy tudj változtatni. De még összeszedheted magad, a vizsgaidőszak még egy kicsit arrébb van.

2023. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen középsuliba játtál? Gimi vagy technikum volt?

Emelt matek érettségit tettél? Ha nem, akkor készültél az emelt témákból?

És infóból?

Az infós képzésekre bekerülni könnyebb, mint aztán bentmaradni, mert viszonylag kevesen jelentkeznek, így gyengébb érettségovel is be lehet jutni, de az meg nem biztos, hogy elég a bentmaradáshoz.

2023. ápr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Az első félév még úgy ahogy ment de most a 2. Ban érzem igazán hogy gyakorlatilag semmiből nem tudok teljesíteni."

Mi minden változott az első félévhez képest, hogy érzed?


"4.8 as átlaggal jöttem középiskolából"

Na de mennyire erős középiskolából?


"ám itt a kettes se megy"

Legfeljebb nekifutsz majd újra annak, ami elsőre nem jön össze. Van benned ehhez elég elhatározás? Tényleg tanulni akarsz?


"Nagyon elvagyok keseredve h mitévő legyek hiszen én eleve az ötösökhöz voltam szokva"

Ezt nagyon gyorsan el kéne felejteni, ha még nem sikerült! :D

Valószínűleg nem tanultál meg tanulni. Valószínűleg azt várod, hogy az egyetemen is tanítsanak, mint az iskolában. Pedig itt a kérdés az, hogy hajlandó vagy-e te magad tanulni, te magad utánanézni mindennek, aminek kell, anélkül, hogy azt várnád, hogy valaki "megtanítsa". Ha igen, oké, még az elején vagy - mármint ha mestert is akarsz, nem csak alapdiplomát (bár ha csak az alap a cél, akkor is az elején vagy még azért eléggé).


"itt meg egy rohadt kettest se tudok összeszedni hiába tanulok előtte a zhra külön 2 héttel és ölök bele 20 30 órákat nem megy. Nem tudom mit kéne tennem"

Lehet, hogy rendszeresebben kellene tanulnod, nem csak két héttel a ZH előtt.


"lehet nem vagyok egyetemre való?"

Mi van, ha itt majd azt írják egyesek, hogy nem? Akkor elhiszed nekik és ott hagyod az egyetemet?


Mondta valaki, hogy egyszerű lesz? Ilyen az, amikor nehéz, most már tudod. Amikor nem olyan vészes, az meg olyan, mint az első félév volt.


Egyáltalán miért mentél egyetemre? És miért pont erre, és miért pont erre a szakra?

2023. ápr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy technikumbol jottem, szoftverfejleszto OKJt is megcsinaltam 4 esre, de igazatok van, valoszinuleg meg mindig nagyon megvagyok ragadva h megtanitjak, de hat ez nem tortenik meg sajnos. Koszonom a hozzaszolasokat, megprobalok valtoztatni akkor azon, hogy csak magamra hagyatkozhatok.
2023. ápr. 21. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!