Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri a BGE-n nemzetközi...

Megéri a BGE-n nemzetközi tanulmányokat tanulni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezzel később elhelyezkedni?

2023. ápr. 21. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Elmehetsz kb 250 ezerért valamelyik minisztériumba robotolni.
2023. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan lehet ezzel később elhelyezkedni?"


Ismerősök nélkül sehogy

2023. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg, teljesen haszontalan, kamu szak. Menj nemzetközi gazdálkodásra helyette.
2023. ápr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel az egyetemi képzéseknek jóval több mint fele "kamu" szak. Egyébként arra gondoltam, hogy nemzetközi gazdálkodás mestert csinálnék mellé.
2023. ápr. 22. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:
26%

"Ennyi erővel az egyetemi képzéseknek jóval több mint fele "kamu" szak"


Ez így igaz, szerinted hova keresnek egy ógörög kulturtörténészt, egyiptológust, környezettudományist, geográfust, térképészt, földrajzot és még egy csomót lehetne sorolni... mégis akad több ezres nagyságrendben akik ilyen selejt szakokra mennek és diploma után nem találnak a "szakmájukban" állást csak valami megalázó helyen.


Ezért kell okosan gondolkozni a pályaválasztás előtt és nem azt nézni hogy 3 (vagy 5 ha MSc-t is csinálsz) év alatt mit tanulsz hanem hogy 3 év után 40 évig hol fogsz dolgozni. Ha van miniszter, államtitkár vagy bármi magas beosztású rokonod és be tudnak ejtőernyőzni jó pozira akkor hajrá egyébként pedig olyan szakot érdemes csinálni ami tudással keresett vagy a munkaerőpiacon (IT, orvos, mérnök).


Engem nagyon érdekelt a csillagászat kisgyerek korom óta a mai napig, csillagász szakot akartam végezni (3 év földtudomány BSc + 2 év MSc). Rájöttem hogy semmi értelme mert aprópénzért dolgoznék élettelenül és örülhetnék hogy van munkám. Helyette végeztem alkalmazott matematikus BSc-t és Data Science MSc-t. Van egy stabil munkahelyem multiban ahol 4 éves tapasztalattal keresek 1,3 milliót és olyan készség birtokában vagyok (programozás, képfeldolgozás) ami a csillagászok körében is nagyon szükséges így az ELTE csillagászati tanszékén is alkalmazva vagyok projekt alapon tanszéki mérnökként ahol kutatok. Határidőre kell elkészíteni a projekteket és néha konferenciára járni valamint obszervatóriumi méréseket végezni. A fizetésem itt alacsony (bruttó 250) amiből ha mellette nem dolgoznék máshol meg sem élnék de hobbinak tökéletes. A 2 fizetésből pedig saját eszközparkokat tudtam kialakítani, teleszkópok, onjektívek stb...


Szóval én a helyedben nem büfészakot csinálnék hanem piacképes diplomát.

2023. ápr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!