Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elengedjem a fiamat Budapestre...

Elengedjem a fiamat Budapestre Gimnáziumba ?

Figyelt kérdés

Igazából arról van szó, hogy mi Miskolcon lakunk és a fiamat felvették a top 5 magyar gimnáziumok közül kettőbe is, nagyon jól sikerült a felvételije.

Én is nagyon vacilálok, hogy elengedjem e, viszont a feleségem szögesen ellenzi, mivel szerinte egy 14 éves fiú nem élhet a szüleitől ilyen távol kollégiumban. A másik érv pedig az, hogy Miskolcon is felvették jobb gimnáziumokba, így minek menjen ilyen távolra.


Ti mit gondoltok erről ?



2023. ápr. 26. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Egy gyereket egy helyre vesznek fel. Attól, hogy mindegyik helyre elég lett volna a pontja, még nem vették fel több helyre.

Az egész felvételi eljárásnak értelme sem lenne, ha mindenhová fölvennék a legjobbakat. Akkor a többiek mind iskola nélkül maradnának.

Szóval az első olyan iskolába vették fel a gyerkőcöt, ahová elég volt a pontja. Ebből az egyetlen iskolából fogtok olyan határozatot kapni, hogy "felvételt nyert", a többi iskola elutasító határozatot fog küldeni.

2023. ápr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Lehet a gyerek okos de a szülője itt hazudozik a gyk-n.
2023. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

"Én is nagyon vacilálok, hogy elengedjem e, viszont a feleségem szögesen ellenzi"

Akkor egyértelmű: ne!

2023. ápr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Én egy kiváló budapesti gimnáziumba jártam, s volt három olyan osztálytársam is, aki messziről érkezett, kollégista volt. Kutya bajuk nem lett a kollégiumban lakástól, sem pedig Budapesttől. Hétvégente hazautaztak, jól ment nekik a tanulás, végzés után mindannyian egyetemre mentek. A kollégiumban nevelőtanárok vannak, senki ne higgye, hogy a 14 éves kamasz teljesen magára lesz hagyva.
2023. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

De akkor miért jelentkezett oda, ha inkább Miskolcon maradna?


Én egyébként kollégiumban laktam, a szüleimtől 200 km-re. Minden pénteken hazamentem, vasárnap vissza. Nem tudom nektek mik a lehetőségek, hol a kolesz, nekem séta távolságra volt a sulitól.

Szerintem nézzetek utána hol lenne a kollégium, mik a szabályok, mert gondolom nem járkálhatnak azért össze vissza ahogy kedvük tartja.. Nekünk volt kötelező tanulóidő is, meg egyéb szabályok.

Felnőttként visszagondolva és most hogy már saját gyerekem van, talán jó lett volna többet a szüleimmel lenni (saját gyerekemet nem küldeném, de azért manapság más világ van, mint anno), de akkor mikor benne voltam, nem éreztem rossznak. Talán így önállóbb lettem.

2023. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Semmit nem jelent hogy top gimnázium, a Fazekas matek tagozaton is olyan szintű a matek oktatás hogy az ELTE alkalmazott matematikus szakon max 2 hétig tudsz megélni belőle, egyébként teljesen új és sokkal magasabb szintű az anyag amit bármelyik top elit csúcs gimnáziumban oktatnak. Ha pedig egy érettségit végez az illető akkor teljesen mindegy hogy hol az akkor is egy érettségi marad


Én tutira nem venném el a gyerekkorát a gyereknek, ha bekerült a top 5 gimnáziumba akkor vélhetően tehetséges tehát az egyetemen is képes lesz remekelni és az sokkal fontosabb mint hogy gimiben mit produkál.

2023. ápr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16%
Eleve nem is jelentkeztettem volna ilyen távoli iskolába. Nem akarnám, hogy ilyen fiatalon ennyire elszakadjon a családtól. Még akkor sem, ha akármilyen jó iskolába vennék is fel. Még 18 évesen is jobban örülnék, ha úgy lenne majd egyetemista, hogy közben otthon lakik.
2023. ápr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!