Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok véleményt írni...

Tudnátok véleményt írni ezekről a budapesti gimnáziumokról?

Figyelt kérdés

ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium

XV. Kerületi László Gyula Gimnázium és Általános Iskola

I. Kerületi Szilágyi Erzsébet Gimnázium

Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium

Németh László Gimnázium

XVII. Kerületi Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium

Jedlik Ányos Gimnázium

IX. Kerületi Szent Györgyi Albert Általános Iskola és Gimnázium

Pasaréti Gimnáhzium



2023. máj. 9. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én magam 4 budapesti gimibe jártam, tesóm egy másikba azt is eléggé ismertem, de ezek közül pont egyiket sem! :D
2023. máj. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:DD Te melyik gimikbe jártál? Tudsz esetleg ajánlani, ha valamelyik jó volt, vagy melyiket kerüljem messziről? :/
2023. máj. 9. 16:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gimnáziumi légkört alapvetően két dolog határozza meg. A tanárok és az osztálytársaid. Na most azt nyilván senki nem tudja megmondani, hogy az osztálytársaid milyenek lesznek, ahogy a tanáraidat se... a legtöbb gimnáziumban ugyanis minden tárgyra van legalább 2-3, adott esetben 5-8 tanár, és ha csak nem valami nagyon speckó tagozatra fogsz járni, ahol biztos, hogy pl. az az egy idegen nyelvi lektor tanítani fog, akkor full lutri, hogy kiket kapsz meg.

Keress olyan gimnáziumot, ami nagyjából megfelel a képességeidnek és a céljaidnak, és lehetőség szerint nem a város másik végében van.

2023. máj. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A következőkbe jártam:

Eötvös József Gimnázium - pazar volt, meseszép, kiváló tanárok, baromi nehéz, fogytam egy csomót ezért a szüleim fél év után elvittek onnan

Vörösmarty Mihály Gimnázium - ide mentem, az Eötvöstől nem messze található, szintén nagyon szép suli, a tanárok egy része utált, ezért váltottam, nem szerettem az osztálytársaim, sem a tanárokat, összeségében rossz társaság volt minden szempontból, (erősen fideszes suli)

Szinyei Merse Pál Gimnázium - imádtam, 10-ből 110 pontos osztálytársaim és tanáraim voltak, mindenki nagyon szórakoztató volt, olyan volt a suli, mintha valami szórakoztató intézménybe járnék, nem is tanulni, vártam a másnap reggelt hogy ismét mehessek, iszonyú jókat röhögtem órákon XD

Nagyon ellustultam a nagy mulatozásban és vidáman megbuktam :D

Gazdasági Politechnikum (azt hittem más a neve) - fizetős gimi, ide mentem át végezni, alapítványi, itt már végül leérettségiztem, könnyű suli, nincs nagy követelmény (gyakorlatilag semmi), jófej fiatal tanárok, kicsit sznob osztálytársak, sok bulis-sulis program

2023. máj. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
(nem azt hittem - hibajavító - AZT HISZEM más lett a neve)
2023. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat!

4-es, a Gazdasagi Politechnikumnal mennyibe kerül egy tanév kb?

2023. máj. 10. 13:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Most nem tudom mennyibe kerül (én 2011-ben végeztem)


Utolsó amit olvastam róla 2019-ben volt havi 60e

Gondolom most olyan havi 100e lehet

2023. máj. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm!
2023. máj. 11. 19:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Szent-Györgyi gimit felejtsd el. Nagyon vegyes a diákfelhozatal, vannak jobb képességű tanulók, de ugyanakkor sok a rossz tanulmányi átlagú, alacsonyabb státuszú gyerek. Ez az osztályok dinamikáján is látszik. Sok ott a magatartás problémás. Nem effektíve egy gyűjtő, de alacsony pontokkal is be lehet jutni, illetve meglátszik, hogy az iskola a Boráros és a Kálvin között van. Tanárok évente cserélődnek, nincs mindig meg a szakos ellátottság. Az iskolában nagyon kevés az állandóság, ami negatívan hat többek között a tanárok munkájára.
2023. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Veres elég elit, nehéz bejutni
dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!