Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van az ilyen...

Mi értelme van az ilyen testnevelés óráknak?

Figyelt kérdés

Az előző tesitanárunk úgy tartott nekünk órát, hogy az elején mindig alaposan bemelegítettünk, volt egy rövid feladat (az, ami épp a tananyag volt), aztán utána közösen nyújtottunk. Nem értek sokat a sportoláshoz, de szerintem ez az egészséges és biztonságos módja. Nem is éreztem magam úgy utána mint aki haldoklik és szinte soha nem húztam meg semmimet.


Aztán idén másik tanárt kaptunk. Na vele az van, hogy bemegyünk, elmondjuk ki hiányzik, aztán futnunk kell rögtön. Óra végén van 10 perc játék. Rengetegszer meghúzódott már a karom és a lábam is, egy gyereknek szalagszakadása is lett ami talán nem történik meg, ha rendesen bemelegít. Nem is vagyok képes olyan teljesítményt produkálni, mint előző évben. Mi értelme van ennek? Egy egyetemet végzett szakember csak tudja hogy ez így értelmetlen, és veszélyes. Akkor miért csinálja? Szadista, vagy csak szarik az egészbe?



2023. máj. 13. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A lassú futás is a bemelegítés egy része.

Vagy időre futottok távot?


Ha nem bírod akkor megkéred a tanárt hogy kiállsz és pihensz.

Ahány tanár annyi féle módszer. Bár az előző tanárodnál a bemelegítés és nyújtás a végén szimpatikusabb felállás volt,mert minden edzésnek ez a módja..

2023. máj. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

"Rengetegszer meghúzódott már a karom és a lábam is, egy gyereknek szalagszakadása is lett ami talán nem történik meg, ha rendesen bemelegít"


Ez igen... te valami rokkant vagy mozgássérülteknek fenntartott speciális osztályba jársz? Szerintem pont azért tart normális tesiórát mert látja hogy cukornádból készült szerencsétlenek gyűjtőhelye az osztály akik attól gerinctörést szenvednek ha 1 kiló kenyeret meg kell emelni.

2023. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!