Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosira 2024-től pofára...

Az orvosira 2024-től pofára fognak felvételiztetni?

Figyelt kérdés
Idén leszek 27 éves, kíváncsi vagyok, hogy amennyiben megírok egy 90%-os érettségit mindkét tárgyból, a bioszból és a kémiából is (van egy C1-es nyelvvizsgám is), akkor vajon mi alapján adják még azt a plusz 50 pontot a felvételin? Számításba vehetnék esetleg a koromat, és emiatt nem vennének fel? Ez egy picit igazságtalannak tűnne, ha az eredményeim meg amúgy jók.

2023. máj. 13. 22:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Annyi a plusz, hogy már van egy alapképzésem (igaz, nem ttk-s).
2023. máj. 13. 22:47
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Volt olyan ismerősöm, aki 85% alatt volt és így is felvették. Egy másik ismerősöm meg többször próbálta, minden alkalommal 85% körüli eredménnyel és neki sosem sikerült. Nem lehet tudni, hogy mi alapján döntik el.
2023. máj. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz? Ez a fajta felvételiztetés csak 2024-től érvényes. Idén még csak duplázással vagy az évvégi jegyekből számolják össze a pontokat.
2023. máj. 13. 23:53
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk még azt sem tudják hogy ki és milyen szempontok alapján fog felvételiztetni.


Amúgy igen, pofára, hiszen egy szóbeli felvételi szubjektív. De nem kell izgulni, mindenki pontosan tudja hogy ezzel kb semmit nem lehet szűrni (csak a nagyon durva abnormalitást), de benyomásnak jó. Legalább látjuk mire számítsunk.


A kor az senkit nem érdekel, van 40-50 éves orvostanhallgató is minden évfolyamon.

2023. máj. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem pofára fognak pontozni. 2005 előtt is volt szóbeli felvételi évtizedeken keresztül. Ezt a szóbelit úgy képzelem el mint a biosz emelt szóbelit és egy alkalmassági vizsgát.

Ha 90%-os emeleteket írtál akkor nincs félnivalód.

2023. máj. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5. Annyi, hogy ez az elbeszélgetés szerintem kifejezetten nem szakmai, hanem inkább motivációs alapú lesz, hiszen az emelt szintű érettségik eredménye továbbta is jól mér fel (mert nem a saját tanárai előtt szóbelizik a hallgató, mint középszinten), nyilván az orvosi egyetemek továbbra is ehhez fognak elsősorban ragaszkodni.


És igen, én is azzal értek egyet, hogy 90%-os emelt érettségik esetén ez nem lesz több, mint formalitás, az ilyen jelentkezőket nyilván nem akarja majd senki sem kiszűrni. Legfeljebb nem ő kapja majd a legtöbb pontot erre a vizsgára, de attól még igen jó eséllyel bejut.

2023. máj. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 szerintem nem fogják tudni, hogy a felvétrliző hány %-ra írta a felvételit, hiszen az érettségi eredmények csak az érettsëgi vizsgák után derülnek ki, tehát amikor szóbelizni megy az illető, akkor még nem is tudni a végleges pontjait. Ráadásul szerintem a felvétdlittető intézmény nem is látja a diák eredményét.
2023. máj. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*hány %-ra írta az érettségit
2023. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#7. Ez mondjuk jogos, jobban belegondolva így is az igazságos.
2023. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nagyon ostoba rendszer, mert eddig is működött úgy ahogy volt, vajonazokból, akiket eddig felvettek, hányat engedtek volna el a szóbelin? Eléggé diszkriminatív.
2023. máj. 14. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!