Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Corvinusról?

Mi a véleményetek a Corvinusról?

Figyelt kérdés

Valakitől azt hallom hogy az ország legjobb egyeteme,és ha elvégzed bárhová felvesznek, mástól meg azt hogy csak bejutni nehéz, aztán ugyanazt tanulod mint egy "gyengébb" egyetemen, megint mástól pedig hogy csak beképzelt, pénzes majmok járnak oda akik azért kerülnek be a magas ponthatár ellenére mert anyuci-apuci pénzeli őket (így tudnak menni fizetősre, ahol alacsonyabb a ponthatár is).

Szerintetek mi az igazság?


2010. okt. 10. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Én inkább azt mondanám hogy legfelkapottabb, legdivatosabb egyetem de szerintem korántsem a legjobb. Én is halottam ismerőseimtől dolgokat, pl: volt olyan aki az elvégzése után OKJ-ra ment, hogy értsen is ahhoz amit ott tanult.


Ráadásul az ott tanító tanárokról is hallottam elég kemény történeteket.


De hangsúlyozom ez messze nem minden szakra igaz: például a gazdaságelemző illetve az alkalmazott közgazdaságtan szak tényleg jó.


2. Ez nem féltétlenül igaz, hogy csak beképzelt majmok járnak oda. Persze biztos van azokból is bőven de ilyenek mindenhol vannak, hiszen a költségtérítéses rendszernek hála boldog-boldogtalan járhat főiskolára/egyetemre.

2010. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

azért ezzel a költségtérítésre mindenkit felvesznek dumáról annyit, hogy nézzük már meg a ponthatárokat, mielőtt írogatunk, fizetősön se olyan alacsonyak, hogy bárkit felvegyenek. Tehát aki ilyennel jön, annak ajánlom, hogy menjen fel a felvi.hu-ra, nézze meg a ponthatárokat, és hasonlítsa össze a Corvinus költségtérítéses képzéseire a ponthatárokat a többi hasonló képzést adó intézmény állami finanszírozásos ponthatáraival. Ahogy én néztem, nem nagyon fog alulmaradni a BCE még így sem.


Az ország legjobb egyetemének semmiképp nem mondanám, főleg, hogy ennek a címnek nincs is értelme, max két intézmény hasonló szakát tudod talán összehasonlítani valami alapján. Az biztos, hogy az egyik legfelkapottabb, és a közgáz terén általában a legelismertebb. Ez igaziból a képzés minőségéről nem sokat mond. Ott tanuló ismerőseim nincsenek általában olyan jó véleménnyel róla, az oktatás nem olyan hú, de magas színvonalú, elég sok felesleges hülyeséget tanulnak, kevés hasznos dolgot, sok az ember, nem olyan jók az előadások, a tanárok egymás fúrásairól is vannak történetek, gyenge és kevés tudásanyag - hozzátenném, hogy ezek az ismerőseim spec. matekos háttérrel indultak, tehát messze nem az átlagos hallgatókról van szó, ami nekik nem nagy szám matekból, az másnak simán okozhat problémát, a nem matekos részek meg igaziból nem vészesek.

Viszont van olyan történet, hogy az ELTE matek szakán az egyik idősebb oktató kezébe került az egyik Corvinusos tankönyv, és elkezdte javítgatni a hibákat, majd a végén alkotói szabadságot vett ki, hogy rendesen megcsinálhassa, mert egyszerűen annyira hibás volt az egész, hogy az alapjairól kellett újraírni az egészet...


Ami biztos, hogy egy normál reálos képzéshez képest a Corvinus nehézsége pite, és a normál képzései semmi különlegeset nem adnak. Aztán lehet, hogy a többi közgázos intézmény még ennyit se, ezt nem tudom. Ami esetleg kitűnhet, azok az ilyen keményebb matekos cuccaik, most van pénzügyi matekos meg biztosítási matematikus MSc-jük, amit az ELTE matek szakával csinálnak közösen (tehát mindkét irányból be lehet oda jutni, és mindkét intézményben megy az oktatás), annak biztosan nagyon keresett a diplomája.

2010. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak összehasonlításként például a Közigazgatás-tudományi Karon a nemzetközi igazgatási szakra fizetősön 290 pont, támogatotton 425 pont a ponthatár.
2010. okt. 10. 16:20
 4/7 anonim ***** válasza:

én a közgáz és gazdálkodástudományi karról írtam, ott ha megnézed, a fizetősön is 400 körül, gyakran felett vannak a ponthatárok - én pontatlanságom, hogy a Corvinus alatt gyakorlatilag csak a közgazdasági részét értettem, tehát a G és K kart értettem.


Igen, vannak direkt fejőstehén szakok a Corvinuson is, mint amúgy az összes többin is, és kb. ugyanezek. De ezek egész más karon vannak, szóval az esetleges kezdeti közös alapozó órákat leszámítva sok köze az embernek nem lesz hozzájuk.

2010. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem annyi a véleményem a Corvinusról,hogy csak a híre nagy.Én nem jártam oda,de mikor főiskolára jelentkeztem,akkor mindenki oda és vissza volt tőle.Erre itt van a Kolontári katasztrófa,ahol hallottam a Miskolci Egyetemről,a Pécsiről,hogy a szakemberek dolgoznak az ügyön stbstb,és már a csapból is a Károly Róbert Főiskola technikai rendszeréről hallani,amivel Mexikóban is voltak,pedig ezt az iskolát mindenki köpködi,hogy milyen gyenge.De sehol nem lehetett hallani a NAGY Corvinusról.Akkor miről is beszélünk????Úgy látszik,hogy lassan mindenhol jobb szakemberek tanítanak,mint ott.
2010. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

előző: most komolyan, a Corvinuson az alábbi karok vannak: Élelmiszertudományi, Gazdálkodástudományi, Kertészettudományi, Közgazdaságtudományi, Közigazgatási, Tájépítészeti és Társadalomtudományi Kar.

Szerinted ezek közül melyiket elvégzetteknek kellett volna bármi módon is érteniük a gátakhoz, azok átszakadásához vagy a károk helyreállításához?


Én se vagyok nagy Corvinus-hívő, de azért ne legyünk már hülyék.

2010. okt. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekem csak az a bajom a corvinussal pontosabban a nemzetkozi tanulmanyok szakkal(de ELTE, Pannon stb) miert hiszik azok akik odajarnak, hogy az diplomatakepzo??? eleve olyan hogy diplomatakepzes nincs Magyarorszagon a Kulugyminiszteriumban lehet diplomata vizsgat szerezni de csak azoknak akik ott dolgoznak masreszt olyan szakdiplomaciai ag, hogy nemzetkozi tanulmanyok nem letezik. van gazdasagdiplomacia, Tet diplomacia, sport, sajto, katona. szoval aki diplomata akra lenni menjen inkabb kozgazdasznak, vagy jogasznak, vagy mernoknek es bizzon abba, hogy bekerul a kulugybe vagy egy nemzetkozi szervezethez
2011. júl. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!