Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy fognak alakulni idén az...

Hogy fognak alakulni idén az orvosikon a ponthatárok szerintetek?

Figyelt kérdés
Engem főként Pécs érdekel, de jöhet a többi is:)

2023. máj. 18. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Emelkednek, nagyon sok a jelentkező idén.
2023. máj. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is emelkedni fog pár ponttal.
2023. máj. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Emelkedés az biztosan lesz, mert tényleg sok a jelentkező. Az emelt bioszra sok a panasz, hogy nehéz volt (a környezetemben biztosan) a kémia pedig az elmúlt éveknél egy nagyon picit talán trükkösebb. Nem mondanám, hogy vidéken 19-es ponthatárok lesznek, mert még az idei felvételizők is kicsit covid-utóhatásbeliek. A Semmelweis szerintem idén rekordot dönt, 444-445 körül lesz, ha tippelnem kéne, extrém sok a jelentkező.
2023. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Tavalyi és a 2019-es közötti ponthatárokra lehet számítani, talán inkább a 2019-eshez fog közelíteni. Szerintem itt a covid már nem befolyásol, hisz volt 2 évük az online után újravenni azokat a részeket, ahol hiányosságok voltak és a 9-10-es anyagot úgyis totál újra kell tanulni érettségi előtt, mert olyan régi anyagra az átlag nem szokott már emlékezni. Biosz-kémia/fizika fakt meg alapból 11-12. osztályban van, így azokat egyáltalán nem érintette az online oktatás.

Az idei érettségikről én még nem jelenteném ki, hogy könnyű/nehéz volt, majd ha kijön a hivatalos statisztika, akkor össze lehet hasonlítani a korábbiakkal és az alapján már lehet ilyen kijelentéseket tenni.

A jelentkezők száma tényleg extrém idén, de ne felejtsük el, hogy nem tudjuk melyik egyetem, melyik szakra, hány embert vesz fel, mivel ez idén nem nyilvános adat. Simán előfordulhat, hogy mivel ennyien jelentkeztek, kicsit megemelik a felvehető hallgatók számát, ezzel valamennyire kompenzálva a sok jelentkezőt. (Pl az állatorvosi esetén hallani ilyen pletykákat.)

2023. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 NTBS ***** válasza:
73%
Kicsi emelkedés.
2023. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Abban megállapodhatunk, hogy a 19-es ponthatárokat nem fogja felülmúlni az idei, erre a nyakamat merem tenni.
2023. máj. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
A túljelentkezés az egy tény, viszont készítettem a diákjaimnak egy statisztikát, hogy átlátható legyen, hogy mennyivel többen jelentkeztek, mint korábban. A két legérintettebb Pécs és Debrecen. Oda valami extrém nagy lett most a jelentkezők számának emelkedése. Szeged aligha emelkedett, első helyen meg kétjegyű az emelkedés. Mindez 2022-es és 2019-es adatok alapján persze. Várható a keretszámok emelése véleményem szerint. Egyéb iránt én már javítom a kémia emelteket egy ideje, nagyon-nagyon gagyik lettek.
2023. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pécsett szerintem is fog pár pontot emelkedni sajnos... engem a fogorvosira jelentkező tömeg aggaszt, mit gondoltok, itt mennyi emelkedés várható?

egyébként sok sikert minden felvételizőnek!!:)

2023. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
A fogorvosi engem is érdekelne hogy mennyivel emelkedhet😄
2023. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
#9: neked hány pontod van?:)
2023. júl. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!