Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért az emelt érettségire...

Miért az emelt érettségire kapok többletpontot?

Figyelt kérdés
Van egy 100 pontos versenyeredményem ugyanabból a tantárgyból, mégis az 50 pontos emelt érettségire kapok a kalkulátor szerint többletpontot.

2023. máj. 18. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, erre hogy válaszoljunk konkrétumok nélkül?

Melyik egyetem, milyen szak, milyen verseny, milyen érettségi tárgyakat viszel?

Egyébként bár a felvis pontkalkulátor nagyon jó, de néha hibázik, úgyhogy ne vedd készpénznek. Majd az lesz a hivatalos pontszámod, amit az efelvin fogsz látni.

2023. máj. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A Semmelweis Egyetemre szeretnék bejutni dietetika szakra. Emelt érettségim van szociális ismeretek tárgyból ami a szakon érettségi pontot adó vizsgatárgy. ÁSZÉV versenyeredményem van ugyanebből a tárgyból ez 100 pont. Viszont erre a kalkulátor szerint nem kapok pontot.
2023. máj. 19. 06:22
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy nem igazoltad megfelelően a versenyeredményt?

[link]

2023. máj. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt írta, hogy feldolgozták.
2023. máj. 19. 07:50
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az kb. annyit jelent, hogy látták. Nézd meg a linkelt oldalon, hogy jól csináltál-e mindent.
2023. máj. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen feltöltöttem az oklevelem ahogy írták. Esetleg nem lehet az a baj, hogy ugyanabból a tárgyból emelt érettségiztem és szereztem a versenyeredményem?
2023. máj. 19. 09:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg nem lehet az a baj, hogy ugyanabból a tárgyból emelt érettségiztem és szereztem a versenyeredményem?"

De, pontosan ezért kérdeztem, hogy milyen verseny és milyen érettségiket viszel. Ugyanarra a tudásra nem adnak kétszer pontot és ha abból a tárgyból számolják az érettségi pontodat, akkor az azért járó 50-et fogod megkapni.

Ha biztosra akarsz menni, akkor írhatsz nekik egy emailt, de szerintem az a probléma, hogy ugyanaz a két tárgy.

2023. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Írtam nekik többször ezzel kapcsolatban de nem írták, hogy a két eredményem üti egymást. Így mindenképpen az emeltet fogják beszámítani, semmi esély rá, hogy a versenyeredményemre megkapjam a többletpontot?
2023. máj. 19. 12:52
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá konkrétan erre, hátha megadják. Vesztenivalód nincs, max azt mondják, hogy az emelt számít.
2023. máj. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2023. máj. 19. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!