Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen Szegeden a levelező...

Milyen Szegeden a levelező programtervező informatikus képzés?

Figyelt kérdés

Mindhárom helyemre a SzTE proginfót raktam (levelező-szeged, levelező-békéscsaba és nappali-szeged) Elsősorban a munkám miatt döntenék a levelező miatt, mivel az 9-17-ig tart heti 5x így a tömbösített órák lennének nekem a legjobbak.


Rólam annyit hogy matek és info a kedvenc tàrgyaim voltak, bár mindkettőt középszinten teljesítettem, évvégén mindkettőből 5 lettem és az ideiglenes kulcs alapján a matekom 99, az infom (írásbeli) 100%. Proggal suliban nem foglalkoztam de most ismerkedek a javascriptel, és úgy hallottam egyetemen úgyis a 0-ról kezdik.

Tudom hogy a középmatek kiskutya füle az egyetemihez képest de nyitott vagyok rá és szerintem a megfelelő önszorgalommal fel tudnék zárkózni.


Azokat kérdezném elsősorban akik levelezőn csinálják a proginfót, hogy mennyivel nagyobb a hátrány a nappalisokhoz képest, illetve mennyire megerőltető?


2023. máj. 18. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit melózol? Ha köze van az informatikához és valami szoftverfejlesztő cégnél dolgozol akkor teljesen jó, viszont ha valami fika munkát végzel aminek semmi köze az IT-hoz és letolsz levelezőn úgy 3 évet hogy alig van időd gyakorolni, nincs időd hobbimunkákra és egyéb egyetem melletti szakmai tevékenységre, akkor egy vidéki egyetem levelező szakán végezve 0 tapasztalattal elég necces lesz elhelyezkedni...
2023. máj. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Telefonboltos cégnél, webshop / szerviz / social media, igazából nagyon érdekelnek a telefonok és ha már kaptam egy ilyen lehetőséget úgy gondoltam élek vele
2023. máj. 19. 00:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az annyira nem áll távol az IT területtől és talán annyira nem is fárasztó. Mindenesetre én azt tanácsolom hogy egy idő után, kb 4. félév körül kezdj el szorosabban ahhoz a területhez kapcsolódó diákmunkát keresni amivel a későbbiekben is foglalkozni szeretnél.


Nyilván nehéz megmondani hogy milyen lesz a munkaerőpiac helyzete 3 év múlva, jelenleg a pályakezdők sokkal rosszabb helyzetben vannak mint egy éve voltak, nagyon sok cégnél hiring freeze van - 1-1 junior pozícióra beérkezik 50-100 önéletrajz úgyhogy elég széles körben tudnak válogatni a jelentkezők közül.


Általánosan elmondható hogy mindig azokat részesítik előnyben egy junior pozíciónál akiknek valami nevesebb cégnél van szakmai (gyakornok / diákmunka) tapasztalatuk vagy az egyetemi diploma mellett valami pluszt fel tudnak mutatni (pl: nemzetközi publikáció, kutatásban részvétel, egyetemi demonstrátori pozíció) illetve még szeretik a cégek ha esetleg tudsz szépen dokumentált, jó kódminőségben megírt referenciamunkát bemutatni az önéletrajzod és a végzettséged mellett. Még ami nagyon fontos az az angol nyelvtudás, a legtöbb cégnél egyre inkább a C1 szint (azaz felsőfok) az elvárt.


Ha ezek teljesülnek akkor remélhetőleg semmi problémád nem lesz az elhelyezkedéssel. Arra figyelj hogy mire odáig jutsz hogy végzel az egyetemmel akkor valami kézzel fogható dolgot is tudj felmutatni a diploma mellett (amiket az előbb írtam) hogy a CV-ben ne csak annyi szerepeljen hogy 0 tapasztalat pályakezdő. Plusz ha már tényleges tapasztalattal jelentkezel az első főállású munkahelyedre akkor nem kell szerénykedni a bérigénnyel kapcsolatban sem.

2023. máj. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2023. máj. 19. 06:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá, hogy csak olyan munkahely mellett tudod a levelező képzést csinálni, ahonnan kéthetente péntekenként elengednek (ki tudsz venni szabadságot) a konzultációkra. Ha ez nem biztosított, munkahelyet kell váltanod.
2023. máj. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A főninek ez volt az első kikötésem hogy csak akkor vállalom ha mellettr csinálhatom az egyetemet, és belement :)
2023. máj. 19. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!