Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvi szintfelmérőn milyen...

Nyelvi szintfelmérőn milyen kérdések/feladatok fordulhatnak elő?

Figyelt kérdés
Holnap megyek abba a gimibe ahova felvettek nyelvi szintfelmérőre. Mire számítsak? Főleg a szóbelitől félek, mert hiába tanulok 5. éve németet, még mindig nem bírok megszólalni se. Miket fognak kérdezni? Valakinek van vmi tapasztalata vagy tippje ezzel kapcsolatban?

2023. máj. 19. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút semmi okod nincsen félni. Fel vagy véve, biztos a helyed a gimiben. Ez csak egy szintfelmérő, legrosszabb esetben a kezdő csoportba sorolnak be, és az alapoktól indultok németből. Annak idején engem is a kezdő csoportba tettek angolból, mert az általános iskolában nem volt túl jó a nyelvoktatás (hatosztályos gimibe mentem onnan). Jól jártam vele, és még érettségi előtt meglett a felsőfokú nyelvvizsga (sok szorgalommal és otthoni tanulással, de meglett).

Konkrétan a kérdésedre válaszolva legvalószínűbb egy német nyelvű kötetlen beszélgetés: mutatkozz be, mesélj magadról, mit szeretsz csinálni, mi a kedvenc tárgyad, van-e testvéred.

2023. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Aha, persze, biztos 16 évesen vettek fel gimibe, ugye? :D
2023. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!