Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Viszonylag mennyire van...

Viszonylag mennyire van túlterhelve a magyar diákok?

Figyelt kérdés
Hol találhatok erről felmérést, információt, tapasztalatokat hogy nemzetközi szinten mennyire nehéz magyar diáknak lenni?

2023. máj. 19. 22:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen felmérésre gondolsz?


Viszonylag igen,ha nézel és olvasol sajtót akkor láthatod milyen romokban az oktatás, a tanárok és a diákok és toppon vannak.


Bár mondjuk (lehet saját hülyeségem) de én azzal sem értek egyet hogy általános iskolás diákoknak feladnak hétvégére egy rakat házit.

8-4 ig iskolában van a gyerek,még ilyen-olyan különóra,és vége is a napnak. Hétvégén meg ott a rakat házi és azt kell csinálni. Azért kellene hogy élvezzék jobban, a tinédzser kort és a gyermekkort és nem robotdiákot csinálni belőlük. Mert jelenleg ez megy.

2023. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Olyan támpontot tudok adni, hogy annak nézz utána, hogy mennyi sajátos nevelési igényű diák van egy megyében/városban, ahhoz képest, hogy összesen mennyi diák van.


Olyan számokat fogsz találni, amelyek bizonyítják, hogy irreális az elvárás a diákok felé. Ilyen sok tanulási probléma nem lehet a diákok hibája.

2023. máj. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nincsenek túlterhelve csak nagyon sok a tehetségtelen buta gyerek. Egy átlagos japán vagy hong kongi iskolából ha valaki bekerül a magyar oktatási rendszerbe azt érzi hogy az egész egy felüdülés. De persze magyar diákok között is a tehetségesebbek nem halnak bele a tananyagba.
2023. máj. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A kérdés azért merült fel bennem, mert sokszor hallottam az angolszász oktatási rendszerekről is, hogy leterhelik a gyerekeket és nyomást helyeznek rájuk (pl a diploma értéke inflálódik ezért ha nem a legjobbak közt van a diplomád nehéz jó állást szerezni (ezt, mint véleményt hallittam de nincs személyes tapasztalatom)). Van akik szerint (első válaszoló is közéjük tartozik) az egész oktatási rendszer általában leterheli a gyerekeket. Szóval ebből kiindulva szerettem volna viszonyítást keresni valahogy.
2023. máj. 20. 11:56
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj az oktatási rendszerrel, hogy magolásra van optimalizálva. Ha gondolkodni tanítanák meg a gyerekeket, akkor oké, eleinte sokkal nehezebb dolguk lenne, de utána könnyen menne minden.

Azért vannak leterhelve, mert millió teljesen felesleges dolgot kell visszamondaniuk a dolgozatokban, ahelyett, hogy megtanítanák őket gondolkodni. Ez nem a diákok és a tanárok hibája, hanem a rendszeré.

2023. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is alsóban bőven elég lenne, hogy 8-tól 4-ig az iskolában vannak, felesleges a házi feladat.

Később meg szerintem iskolafüggő. A fiam szinte semmit nem tanul, erős négyes tanuló. Az ofő mindig mondja neki, hogy röhögve lehetne kitűnő tanuló, ha kicsit odatenné magát.

Viszont az is igaz, hogy annyi a tanulási zavaros gyerek, hogy ez biztos, hogy a rendszer hibája.

2023. máj. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

"és toppon vannak"

Ezt hogy érted?

2023. máj. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ezt nagyon nehéz felmérni.

Szerintem nem azzal van a gond hogy nehéz az iskola, hanem azzal hogy nagyon sok órájuk van(már nekem is 7+ éve gimiben napi 7-8 órám volt) és erre jön rá a 2+ óra házi feladat meg dolgozatokra készülés és különórák. Kb többet "dolgozik" a gyerek mint akinek 8 órás munkája van.


Elmlékszem mikor mondogatták régen hogy majd ha dolgoznod kell az sokkal rosszabb lesz. Dolgozó emberként pedig azt mondom hogy jóval inkább szeretek dolgozni mint amennyire a középiskolát szerettem.

2023. máj. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
8-as, így van, én is gimiben minden nap este 8-ig tanultam. Semmi magánéletem nem volt. Dolgozó emberként több a szabadidőm.
2023. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
A magánóráknak semmi közük a túlterheltséghez. Azok nem kötelezőek, tehát nem további terhet jelentenek az iskolai órákon meg a kötelező házi feladatokon kívül a tankötelesek esetében sem, hanem a szabadidő egy részét töltik ki. Aki meg már nem tanköteles, valójában a saját elhatározásából jár iskolába, tudjon róla: számára sem kötelező, bármelyik nap dönthet úgy, hogy inkább dolgozni megy.
2023. máj. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!