Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik a Corvinusos és...

Hogy működik a Corvinusos és az állami ösztöndíjprogram?

Figyelt kérdés
Megkaphatom egyszerre mindkettőt? A Corvinus ösztöndíját csak az önköltségesre jelentkező diákok kaphatják meg vagy bárki? Melyiket mire költhetem?

2023. máj. 20. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a Corvinus ösztöndíjra gondolsz, azt nem fizetik ki neked pénzben, hanem kvázi azt jelenti, hogy nem az állami féléveid fogynak a képzés során, viszont ennek szigorúbb feltételei vannak.
2023. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet akkor, ha csak az önköltséges képtésre jutok be?
2023. máj. 21. 01:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Abban az esetben a kiszabott térítési díjat kell fizetned minden félévben, ez a Corvinuson körülbelül 500-700 ezer forint/félév (szaktól függ, felvin megtalálod).

Egy év után (két lezárt félév után) van lehetőség átkerülni ingyenesre, ha:

- valaki kiesik az ingyenesről (otthagyja, vagy lecsúszik az átlaga)

- elég jó az átlagod (3,8 a minimum, de figyelembe véve a többiekét, lehet, hogy 4,6-4,8 kell az átkerüléshez)


Illetve úgy tudom, ha fizetősön vagy, nem kaphatsz szociális és tanulmányi ösztöndíjat sem, de ebben nem vagyok biztos.

2023. máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Visszatérve az eredeti kérdésedre, amiről ezt írtad:

"A Corvinus ösztöndíját csak az önköltségesre jelentkező diákok kaphatják meg vagy bárki?" - itt szerintem te a térítési díjat találtad meg.

[link]


Itt például látod, hogy a gazdálkodás és menedzsment magyar nyelvű alapszak önköltsége 550 000 ft/félév, amit az egyetemnek kell fizetned. 7 félév alatt (ha egyszer sem kerülsz át ingyenesre), 3 850 000 ft az egész. Erre még rájöhet a kollégium (ha ott laksz), vizsgaismétlés díja (ha 2x megbuksz valamiből) stb.

2023. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Corvinus ösztöndíj:

költségtérítésesre felvett hallgatóknak

pályázni kell

az egyetem meghatározza a szakokat, ahová meghirdeti

3,8-as súlyozott tan. átlag kell és évente 48 kredit, ha nincs meg, megszüntetik.


egyébként minden fenn van az egyetem honlapján, illene elolvasni.

2023. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!