Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi szóbeli hogy zajlik?...

Érettségi szóbeli hogy zajlik? Mennyire kedvesek a tanárok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, a magyar érettségim kb. 70 %-os 4-es. Viszont a szóbelin valami olyat húzok, ami nem megy nem tudom csak nagyon minimálisan, pont annyi pontot erek el, hogy nem bukok meg. Így összességében a magyar érettségim marad négyes, vagy lejjebb rontom a rossz szóbeli miatt?

Mennyire kedvesek a tanárok, segítenek?


2023. máj. 22. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A végső érdemjegyed a teljes pontszám alapján kerül meghatározásra, vagyis a 100 pontos írásbelin és az 50 pontos szóbelin összesen kell 90 pontot elérned, hogy megkapd a 4-est (azzal, hogy a vizsgákon külön-külön el kell érned a legalább 12%-ot).

Tehát ha az írásbelid 70 pontos lett, és mellé még 6 pontot tudtál összegyűjteni a szóbelin, akkor 3-ast fogsz kapni (hiszen ebben az esetben 76/150 pontod, vagyis alig több, mint 50%-od van). A 4-eshez legalább 20 pontot, vagyis 40%-ot kell elérned a szóbelin.

A tanárok jellemzően segítőkészek, én azt tapasztaltam, hogy az esetek többségében inkább felfelé húzzák a jegyet, de ha nem tudsz semmit, ők se tudnak a semmire 5-öst adni.

2023. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!