Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Herpetológus szeretnék lenni....

Herpetológus szeretnék lenni. Milyen egyetemet, képzést kell hozzá elvégezni(Magyarországon)?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10.-es vagyok, rákerestem erre a témára az interneten, de csak angolul találtam valami kézzelfoghatót. Valaki aki ilyen irányban tanul tovább, milyen egyetemet ajánlotok? Egy ilyen 2015-ös gyakori kérdésnél azt írták, hogy el kell végezni a biológia alap-, és mesterképzést, majd zoológia mesterképzést választani, és csak aztán tudok ebbe az irányba menni.

2023. máj. 24. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem konkrétan herpetológiát majd akkor tudsz választani, ha a doktoridat csinálod...

Addig biológus alap és mesterképzés, de már itt elkezdhetsz a hüllők/kétéltűek felé orientálódni, pl. a szakdolgozati témád megválasztásával.

2023. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2023. máj. 24. 16:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Már van osztatlan zoológus képzés az ATE-n, lehet a te esetedben érdemesebb lenne inkább azt választani a biológia alapképzés helyett. Mindenesetre a biosz-kémia fakttal biztos nem lősz mellé.
2023. máj. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is azt választanám szívem szerint, de akkor már inkább az hüllőkre specializálódott állatorvosit(ertől anno azért mondtam le, mert nagyon nagy kémiatudás kell hozzá). A probléma a kémiámmal van, jelenleg 3,8 vagyok, a tanár nem magyarázza a dolgokat és jövőre is ő tartaná a faktot. Esetleg próbáljak meg magántanárral felkészülni, és legfeljebb fizika kémia és bioszból érettségizek emelten? Az úgy szerintem sok lenne. Mert most mindenképp biosz-fizika faktra mennék.
2023. máj. 24. 21:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Sajnos az állatorvosira és a zoológusra is csak biosz-kémiával lehet menni, a fizikát nem fogadják el.

Szerintem ha mindenképp ezt szeretnéd és anyagilag belefér, akkor érdemes egy picit küzdeni a kémiával, főleg ha azért nem megy mert szar tanárotok van. Vannak nagyon jó online kurzusok (Magistert kifejezetten tudom ajánlani) amik az alapoktól felkészítenek az emelt érettségire (zoológiára pedig nem is kell emeltet tenni, elég a középszint is). Aztán ha esetleg mégse sikerül jól a kémia, akkor a biosz alapszakra tudod vinni akár a közép matekot is.

2023. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor meg fogok próbálni javítani a kémiámon, 2 év alatt még bőven meglehet a felkészülés úgy gondolom:)
2023. máj. 24. 21:32
 7/12 A kérdező kommentje:
Az egyébként mennyire befolyásoló tényező hogy angol nyelvű? Így népszerűbb az egyetemen? Vagy külföldön hasznosabb?
2023. máj. 24. 21:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Abszolút időben vagy, akár egy év alatt is simán fel lehet készülni egy emelt érettségire.


Hát ugye ez a zoológus szak idén indul először, így túl sok tapasztalat még nincs vele. De a számok alapján úgy néz ki, hogy összesen kb ugyanannyian jelölték meg mint tavaly az ATE-bioszt, viszont első helyre majdnem fele annyian írták, szóval sokaknak ez inkább egy B terv. Szerintem még a legtöbben idegenkednek tőle, de nem feltétlenül az angol miatt, hanem mert ez egy teljesen új szak Magyarországon.

Ha külföldön tervezed a jövődet, akkor egyértelműen hasznos, hogy angolul folyik az oktatás, hiszen így rá vagy kényszerítve, hogy megtanuld az angol szaknyelvet és aktívan használni is kell.

Meg ami még nekem nagyon tetszik az ELTE-biosszal ellentétben, hogy ide csak 35 főt vesznek fel, így sokkal személyreszabottabban lehet majd dolgozni.


(Egyébként én ide tervezek menni, úgyhogy ha minden jól alakul és felvesznek, akkor majd jövőre megírom, hogy jó döntés volt-e. :D)

2023. máj. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oh de jó, köszönöm! Amúgy először én is B-tervnek gondoltam, de ha külföldön kutatnék az nagyon tetszene, meg ami állatfajok érdekelnek, azokról is sokkal nagyobb tudást szereznék. Szerintem egy hasznos szak(főleg az angol szókincs miatt), kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni neked:) Sok sikert!
2023. máj. 24. 22:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha külföldön kutatnál szerintem érdemesebb ott egyetemre járni is, hiszen fény évekkel jobb az oktatás színvonala. Az ÁTE zoológiát semmiképp sem ajánlom viszont, nagyon szervezetlen még a biológusok képzése is, hát még az újonnan induló. Rengeteg az ismétlés a tananyagokban, arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi tanári kar nem rendelkezik megfelelő anfol tudással egy angol nyelvű képzéshez, sajnos még a szaknyelvi tanár sem, és ő még a szakmához sem ért. Egyatalán nem olyan elit a képzés, mint ahogy azt reklámozzák (saját bőrömön tapasztaltam). Szerintem jobban jársz más egyetemmel. Viszont ajánlom a rákosi vipera fajmentő programot, ha már most érdekelne a herpetológia, oda középiskolásokat is szeretettel várnak. :)
2023. máj. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!