Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Államvizsgára mennyit tanultatok?

Államvizsgára mennyit tanultatok?

Figyelt kérdés

Gazdálkodási és menedzsment szakon vagyok. Most fogok vizsgázni majd. Félek egy kicsit, és izgulok. Olyan mintha semmit se tudnék.

2-3x dolgoztam át a tételeket már,hogy minél érthetőbb legyen és megjegyezzem. De az a gond úgy érzem egy pár óra elteltével után ,mintha semmit se tudnék.

Ti voltatok így ezzel?



2023. máj. 31. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Volt már három államvizsgám, mindre tanultam legalább két napot. Egyiknél sem gondoltam, hogy mindent tudok, de sikerült. Államvizsgán megbukni, ha addig eljutott az ember, valódi művészet.
2023. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fizikán vagyok.


BScre kb semmit, MScre majd kell.

2023. jún. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Volt már három államvizsgám, mindre tanultam legalább két napot."


Ez se semmi, ezek szerint csak én paráztam rá úgy, hogy két hónapot tanultam 🤣🤣

2023. jún. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

"Államvizsgán megbukni, ha addig eljutott az ember, valódi művészet."


Na jó, egy olcsójános Bsc szakon nyilván mindenkit átrugdosnak, mert annyit is ér a diploma, egy jogon meg egy orvosim viszont simán kivágnak gond nélkül úgy, hogy semmi extra nem kell hozzá, és lehet hogy tanultál is hónapokat.

2023. jún. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

"egy jogon meg egy orvosim viszont simán kivágnak gond nélkül"


Azt nem tudom, én mérnöki szakokat végeztem. Szívatás volt elég előtte, államvizsgán már nem genyóztak.

2023. jún. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
A jogász államvizsga (záróvizsgák) életem egyik legdepressziósabb és legkeményebb három hónapja volt, az öt ZV-ből az egyikből kellett utóvizsgáznom is sajna. Jogon sajnos elég gyakori az UV és a csúszás ZV miatt. De tudtommal sehol máshol nincs ez a szivatás a végén, ne aggódj, meglesz! Normális, ha azt érzed, hogy nem tudod, a tétel kidolgozása közben eszedbe fog jutni majd.
2023. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hol csináltad a jogász szakot? Elvileg ott is van olyan egyetem, ahol zv-ken kb a neved elég elmondani, meg hogy milyen szép idő van ma stb, és gyakorlarilag a kettes megvan, máshol meg a sz.rt is kiverik.
2023. jún. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Én tegnap államvizsgáztam. Én már dolgoztam mellette. Utolsó héten vettem ki szabadságot. Sokat tanultam. A Promodo technikát használtam, szinte egész nap, intenzíven az utolsó héten. Arra figyelj, hogy aludj eleget. Akár napközben is. A tanulást az alvás nagy mértékben segíti. Persze nálunk a szigorlatok miatt folyamatosan kellett tanulni.

Értsd meg, ne csak olvasgasd és tanuld. Nyilván bizottság függő, de ha látják, hogy érted és amit tudsz azt magabiztosan mondod, biztosan meglesz. Ez nagyon fontos. Ez már nem vizsga, inkább azt mérik fel, hogy rendszerben tudsz-e gondolkodni, érted a szakterületed.

És abszolút természetes a semmit nem tudok érzés. Én aznap már nem tanultam, szerintem csak akkor van értelme, vizsga előtt tanulni, ha tisztázni szeretnél pár dolgot magadban. Egyébként csak összezavar és emeli a stressz szinted.

Debreceni Egyetem Orvostudományi kar.

Sok sikert, ha még nem vagy túl rajta :)

2023. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!