Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az egyetemeken a GTK...

Milyen az egyetemeken a GTK és az ÁJK?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az iskolában mostanában kezdtünk el foglalkozni az emelt érettségivel (Lehet valaki találkozott egy az emelt töri érettségivel kapcsolatos kérdéssel, azt emiatt írtam. És az arra érkezett válaszokat most is nagyon köszönöm)


Ezért elkezdtem nézegetni az egyetemeket és egy kissé elbizonytalanodtam. Mindegyikről olvastam jót és rosszat is. Ezért érdekelnének vélemények a gazdaságtudományi és az állam és jogtudomány karról.


A Corvinus, az Elte, a Pázmány és a BGE az ami legjobban bejött, de nagyon szívesen fogadok másik egyetemekről véleményt.


Előre is nagyon köszönöm a sok segítséget🥰😀



2023. jún. 5. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétabban mely szakok érdekelnek? Mennyire vagy erős matekból? Inkább jogász, vagy közgazdász szeretnél lenni?
2023. jún. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából a jogász és a közgazdász is tetszik. A közgazdász felé egy kicsit jobban hajlok. De érdekel még a pénzügy és számvitel és kommunikáció és médiatudomány.


Matekból egész jól állok. Nagyrészt ötösöm van belőle, meg két négyesem.

2023. jún. 7. 17:38
 3/5 anonim ***** válasza:

De úgy mégis minek tudod magad jobban elképzelni? Dr Ügyvédúrnak, vagy menedzsernek?


Itt írtam pár dolgoz a közgazdász szakokról, hátha ez kicsit segít:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2023. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én jogászként azt gondolom, hogy ha nem kifejezetten a klasszikus jogi hivatás (ügyész, ügyvéd, bíró) érdekel, akkor jobban megéri a közgáz.

Esetleg levelezőn elkezded később a jogot a közgáz mellett, végülis lehet a kettőt jól kombinálni.

Mindkettő szakkal lehet elég jól keresni, tőled függ, hogy mit hozol ki a diplomádból. Talán a közgazdászok jobban keresnek rövidtávon, az igazán jó ügyvédek pedig hosszútávon, de ez nem törvényszerű, minden tőled és a képességeidtől függ.

2023. jún. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kettő közötti különbség, ami bennem igazán megragadt :)

Jog. Fekete tábla, fehér kréta. Öt év alatt egy darab betűt nem írt senki a táblára. Mi a füzetbe dettó.

Közgáz. Fehér tábla faltól falig, színes filcekkel érkező tanár. Hátat fordít, és órákon keresztül ír, rajzol, mi meg körmölünk.

Főképp akkor érdekes, amikor kezd kifogyni a filc, ill. amikor még nagy a létszám - nem estek ki elegen - és a hátsó sorokból a felét látod.

24 spirál füzet tele képlettel, rajzzal, ábrával, levezetéssel.

2023. jún. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!