Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért szüntették meg a nyelvvi...

Miért szüntették meg a nyelvvizsga követelményét a diplomához?

Figyelt kérdés

Szerintem szégyen, hogy kivették a követelmények közül, egy leendő diplomásnak képesnek kéne letennie egy B2 nyelvvizsgát.


Én egy dologra tudok gondolni, hogy jobb legyen a statisztika.



2023. jún. 10. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is csak a statisztika miatt vették ki, rengeteg diploma a nyelvvizsga hiánya miatt volt csak beragadva, covid alatt ezeket kiosztották de pár éven belül újra ugyanott lennének. Lakosság arányában nincs olyan sok diplomás itt mint sok más EU-s országban, kell vhogy javítani a számokon. Nyilván így könnyebb és gyorsabb, mint tenni valamit hogy a nyelvoktatás színvonala ne legyen a béka feneke alatt.

De esetleg az is lehet hogy így már ennyi se motiválja az embereket hogy tanuljanak nyelveket, hátha így kevesebben mennek egyetem után külföldre dolgozni.

2023. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem már az is gáz, hogy egyetemi felvételihez nem kell nyelvvizsga. (Szakirodalom csak magyar szakon van magyarul, a többi szakon gyakoribb a nem magyar nyelvű szakirodalom)


Ami még gázabb, hogy ezt a fél évvel ez érvénybe lépés előtt közölték, megint azt büntetve, aki tanult. (Mert ugye vagy 6 éve tudtuk, hogy kell nyelvvizsga, így készültünk, aztán az érettségi előtti ősszel, az őszi előrehozott idején hirtelen visszavonták. Megjegyzem, az angol emelt érettségim szóbelije előtt 1 nappal...)

2023. jún. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Csak annyi történt, hogy most már nem állami szinten írják elő, hanem minden egyes egyetem saját maga döntheti el, hogy megköveteli-e vagy nem.


Mi a bajotok az egyetemi autonómiával?

2023. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs bajom az egyetemi autonómiával (az én felvételim időszakában nem volt), de minden egyetem nagyon keveset vár el, amivel már lehet, jogy van bajom.
2023. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem részben statisztikai adatok javítása, részben társadalmi nyomásnak való engedés hozta ezt a változást. Tény, hogy Magyarországon a középiskolai idegennyelv-oktatás átlagosan olyan alacsony szinten van, hogy a nem nyelvi tagozatos és a nyelvi fakultációt nem választó tanulók pusztán az iskolai órákból nem jutnak el a középfokú szintre. Az egyetemek pedig takarékosságból nem készek arra, hogy ingyenes nyelvórákkal a középfokú szintre felhúzzák ezeket a belépő hallgatókat. Így tehát sokaknak nem volt más esély, csak a fizetős nyelvtanulás a diplomáért. Ez bizony joggal kifogásolható.


Ugyanakkor az érem másik oldala, hogy manapság már nincs olyan szakma, ahol ne lenne óriási hátrányban az a szakmai önfejlesztésben, aki nem tud rendesen angolul. A cikkek és a konferenciák is angolul vannak, és a megjelenő szakirodalom döntő többségét sem fordítják le magyarra. Iszonyatos lemaradásban vagyunk ezen a téren Nyugat-Európához képest, ahol gyakorlatilag minden értelmiségi beszél angolul. S most, hogy lehet nyelvtudás nélkül is diplomához jutni, ezt a lemaradást sajnos fokozzuk.

2023. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"minden egyetem nagyon keveset vár el, amivel már lehet, jogy van bajom"

Akkor az adott egyetemnél kell panaszt tenni. Ha sokan panaszkodnak, majd emelik a színvonalat.

2023. jún. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem érné meg az egyetemnek bevezetni, mert sokak akkor inkább másik egyetemre jelentkeznének szerintem.


A másik meg nem tudom mennyire igaz, de az állam cseszteti az egyetemeket ha túl sok ember bukik ki, ezért az elvárás szívinalás is csökkentették az egyetemek.


De ezzel csak az a baj, hogy aki megtanul angolul, németül az kimegy külföldre, aki meg tehetségtelenebbek az meg ittmarad a nyakunkon.

2023. jún. 10. 15:04
 8/14 anonim ***** válasza:

Na, akkor sikerült is válaszolnod magadnak:


"Miért szüntették meg a nyelvvizsga követelményét a diplomához?"

"Nem érné meg az egyetemnek bevezetni, mert sokak akkor inkább másik egyetemre jelentkeznének"


De azért léteznek olyan egyetemek is, amelyek nem akarják azzal égetni magukat, hogy nulla nyelvtudásra is kiadnak diplomát. Más érdekeik is léteznek, nem csak az, hogy sokan akarjanak oda járni.

2023. jún. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8: Sajnos Magyarországon már az a ritka egyetemi kar, ahol az összes indított szak keretszámát mindig be tudják tölteni hallgatókkal. Lényegében csak az orvostudományi jellegű, állatorvosi és egyes közgazdasági egyetemi karok és a jogi karok jelentik a kivételt. Márpedig ha kevés a hallgató, kevesebb a bevétel is, a kevés bevétel pedig közvetve az oktatók álláshelyeit veszélyezteti. Ezért a szenátusokban ülők jól felfogott személyes érdeke, hogy az egyetem vonzerejét növelje a követelmények lejjebb vitelével.
2023. jún. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Magyarországon már az a ritka egyetemi kar, ahol az összes indított szak keretszámát mindig be tudják tölteni hallgatókkal"

És ez mit jelent szerinted? Szerintem csak azt, hogy nem csak olyan szakokat hirdetnek meg, amikre van is elég nagy kereslet. Na és? Azért egyelőre mégiscsak túljelentkezés van a népszerűbb szakokon, tehát akárkit mégsem vesznek fel. De ezzel együtt is épp eléggé felhígult már az egész, amióta 2005-ben bevezették a kétszintű érettségit anélkül, hogy minden szakra megkövetelték volna az emelt szintű vizsgát a bejutáshoz.

2023. jún. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!