Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételi? Fontos...

Gami2 kérdése:

Egyetemi felvételi? Fontos kérdés!

Figyelt kérdés
Az SZTE magyar-töri szakra szeretnék bejutni, 428 pontom van a felvételi szerint. Már évek óta max harminc fő volt a kapacitás és a ponthatár is 300 körül. Van esélyem bejutni? Miért van az, hogy sokszor kevesebb embert vettek fel, mint aki elsőnek jelölte? Nem érték el a pontszámot vagy kevesebbet vettek fel, mint a keret?

2023. jún. 10. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Miért ne jutnál be?
2023. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A korábbi statisztikákat nézegettem és az bizonytalanított el. Most nem nyilvános a kapacitás sem, ezért aggódok kicsit.
2023. jún. 10. 14:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem a kérdést. Marha sok szak van, ahova kevesebb embert vesznek fel, mint ahányan első helyen megjelölték. Nyilván nem érték el a ponthatárt és/vagy egyszerűen túljelentkezés volt a szakra. Ha eddig 300 pont kellett, neked meg 428 van, akkor miért ne vennének fel? Pl. tavaly az orvosin (SOTE) közel háromszoros túljelentkezés volt csak az első helyes megjelöléseket tekintve. 441 volt a ponthatár, de azt tök sokan el sem érték, akik első helyre tették. Viszont ha valakinek 480 pontja volt, akkor szerinted őt felvették vagy nem? Na, kb. ilyen helyzetben vagy most te is.
2023. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utólag már én is átgondoltam a kérdést. Nyilván, a túljelentkezés itt nem játszik, mert összesen 37 jelentkezés érkezett erre a szakpárra. Nyilván a nagy részét előbbi helyekre fogják felvenni. Az algoritmusban pedig nem élvez előnyt az, aki első helyen jelöli. Csak a kevesebb felvett ember zavart meg, nyilván nem érték el a ponthatárt.

Nem hiszem, hogy idén nagyon alakítanák a pontokat a tanári szakokon, de ha valaki másképp véli, jelezze.

2023. jún. 10. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!