Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes e újra felvételizni...

Érdemes e újra felvételizni ha az Elte helyett Corvinusra vettek fel kommunikácuó és médiatudomány szakon?

Figyelt kérdés
Az Eltét jelöltem elsőnek és tudtommal oda magasabb a ponthatár (440-80) mint a corvinusra (420-40). Az Elte szimpatikusabb és elvileg jobb is meg ott jobban fókuszálnak az újságírás aszpektusára a médiának a pr helyett, és engem az érdekelne jobban. Szóval érdemes e ujra felvételizni és újra neki futni az emelt magyarnak vagy nincs akkora külömbség a két egyetem közt?

2023. jún. 12. 18:24
 1/2 A kérdező kommentje:
3 egyetemez jelöltem meg és abba biztos vagyok hogyha az utolsóra vesznek fel nem irtakozok be vagy visszavonom a jelenkezesem, de az elő 2-nél nem vagyok benne biztos h érdemes e ujra probálkozni vagy ha a Corvinus is elég jó. Csak ez a pr dolog zavar a Corvinusban mert inkább ilyen televizios riporter/háttermunkás vagy újságírót gondoltma magamnak. Illetve az is hogy a középiskolánkban volt ilyen előadás ahol Corvinusos hallagtók jöttek beszélni az egyetemröl és azt mondták hogy az Elte jobb és ha komm. Médiára szeretnénk menni azt válaszsuk.
2023. jún. 12. 18:33
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, sőt, szerintem pont fordítva.


A média/újságírás egy része csak a stilisztika, de ezt úgyis úgy tanulod meg, hogy sokat olvasol, sokat írsz, gyakornokoskodsz.


De a komolyabbik része az a szakismeret, és a Corvinuson sokkal több esélyed van komoly szakismeretet felszedni. Nézd meg a tanterveket. A Corvinusé sokkal profibb, tisztább, van benne szociológia, politológia, jog, statisztika, közgazdaságtan - csupa nagyon fontos ismeret egy újságírónak.


A Corvinuson erősebb a vállalati kommunikáció is, ami szintén nagyon fontos, ha kommunikációs akarsz lenni, mert valamiből meg kell élni... főleg, ha nem akarsz KGB-s propagandista lenni...


Az nem igaz, hogy az ELTE jobban hangzó egyetem lenne, mint a Corvinus.


Inkább annak nézz utána, hogy lehet-e a Corvinuson minort felvenni, és/vagy felvételizz jövőre egy gazdasági szakra (is) levelezőn, legyél közgazdász (is)... ne feledd, hogy az amúgy is túlképzett kommunikációsok mellett a marketingesek is pályáznak a kommunikációs posztokra, és elég nagy sikerrel... A médiában meg sokszor olyanok aratnak, akiknek nincs is kommunikációs végzettségük pl. Puzsér és barátai, akikkel a műsorokat csinálják... Szóval ez nem úgy működik, hogy elvégzed, munkát kapsz, élsz. Sajnos.


Egy másik ötletem: kezdd el a Corvinuson a kommunikáció szakot, és turbó módon kezdj el digitális marketingre szakosodni. Ehhez nem kell marketing szakot végezned, helyette vannak nagyon jó certifikációk pl. a Courserán, a Google-nek és a Facebook-nak is vannak nagyon jó certifikációi. Ha jól felfejleszted a digitális skilljeidet a kommunikáció mellé (beleértve a videózást, podcastolást, honlapszerkesztést, esetleg fotózást, online kampányokat stb.) akkor abból nagyon jól meg lehet élni.


Rövidebben: jobban jársz a Corvinussal. Még jobban jársz, ha sürgősen keresel jó gyakornoki helyet + nekiállsz digitális skilleket fejleszteni, de padlógázzal a szak mellé. Ne az egyetemtől várd a sült galambot.


Corvinus: [link]


ELTE: [link]

2023. jún. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!