Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti, akik otthagytátok az...

Ti, akik otthagytátok az orvosit, megbántátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyanok történetei érdekelnének, akik akármennyi idő után váltottak vagy azért, mert belebolondultak a szakba, túl sokat csúsztak, rájöttek, hogy nem ez érdekli őket, vagy magánéleti nehézségek miatt. Akár 1 félévvel a kezdés után, akár 2-3 évvel, akár végzés után máshol helyezkedtek el.

Milyen másik szakban találtátok meg később magatokat? Hogyan dolgoztátok fel, hogy az egykori álmotok nem vált valóra?


Olyanok válaszát is szívesen olvasom, akik ott szerették volna hagyni, de végül nem tették meg. Miért akartátok és végül mi győzött meg titeket, hogy folytassátok? Ti bánjátok, hogy így alakult és orvosok lesztek/lettetek?


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm! :)


U.i.: Légyszi, csak akkor szavazzatok, ha a kérdésre válaszoltok, köszi. Természetesen Igen./Nem.-mel is lehet bővebb választ írni.



2023. jún. 13. 20:40
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Bonyolultabb, megírom válaszban.
15 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában 2 tanárom is volt aki orvosin kezdett.

Az egyik a férjével közösen kezdett, de az első év után ott hagyta. Mert neki sok volt. Ő kémia biosz szakos tanár lett, a férje elvégezte, ő orvos lett. Nagyon jó tanár volt, szerettem az óráit.

A másik tanárom azt mesélte hogy mikor egy csecsemőt kellett volna boncolni ő ott dobta be a törölközőt. Nem tudom mikor boncolnak, hányad évnél. Ő ének tanár lett, díjakkal, nagy hírnévvel a szakmában.

2023. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én másodév közepén akartam feladni és átmenni állatorvosira. Gyűlöltem az egész egyetemet, nem volt motivációm . Másodév végén megcsúsztam az anatómia miatt . Lelkileg kikészültem, nem ettem, magamba fordultam , nem tartottam a kapcsolatot szinte senkivel sem. Anyukám volt az, aki nagyon aggódott miattam és közös döntéssel elmentem egy pszichiáterhez. Gyógyszer nélkül sikerült túllépnem ezen az időszakon , meglett az anatómia szigorlatom egy félév csúszással. Azóta keményebben küzdök és könnyebben tudom venni az egyetemet, jobb jegyeim vannak( mondjuk klinikumban már könnyebb szerezni négyest/ ötöst), újra lett motivációm . Remélem jövőre végzem , ismerőseim szerint nagyon ambíciózus vagyok és empatikus . Egyelőre nem bántam meg, hogy végül nem hagytam itt az egyetemet.
2023. jún. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Unokatesóm otthagyta, valami kémiás tárgy nem ment neki. Átment egy mérnöki szakra, azt elvégezte és most annyi pénzt keres, hogy szerintem soha az életben nem fogja megbánni az orvosi otthagyását. Persze, nem volt könnyű és rossz volt az is, hogy abszolút túlkoros volt, mire meglett a BA diplomája, de végül jól alakult az élete.

Ami engem illet, én a jogot hagytam majdnem ott, passziváltam is egy évet, de most a két kezemet összeteszem, amiért megmakacsoltam magamat és elvégeztem végül.

Én a helyedben csak akkor hagynám ott - legalábbis ha ezzel a szándékkal tetted fel a kérdést -, ha van helyette valami alternatíva, amit szívesebben csinálnál. Csak azért ne hagyd ott, mert jelenleg rossz vagy nehéz. Akkor válts, ha helyette van más célod, pl.: inkább lennél ügyvéd vagy programozó és sokkal jobban lázba vonzzanak ezek a szakmák, mint az orvosi pálya.

2023. jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Aki elvégezte és otthagyja, azzal viszont visszafizettetném, amit az állam ráköltött. Más, tehetséges, elhivatott jelentkezőtől vette el a helyet.
2023. jún. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4

Ezer ilyen ember van más szakmában is, hogy elkezdi, ott hagyja, szakmát vált. Nem csak az orvosin járnak így.

Miért fizetettnéd ki?

2023. jún. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én főleg vizsgaidőszakban gondolkozom el, hogy nekem való e. Most fogok harmadjára csúszni, mert több magánéleti problémám is volt es évközben szimplán kevesebb időm volt odaülni tanulni, és a plusz stressz csak még jobban lehúzott. Idén kezdtem el pszichológushoz járni (hozzáteszem rengeteg ismerősöm évek óta jár, mert ők az egyetemet sem bírják).

Szóval én is bántom saját magam, hogy miért nem hagyom ott, ha ennyit csúszok, lehet nem is nekem való. Viszont sehova máshova nem tudnék elmenni es azzal is tisztában vagyok, hogy egy életen át utálnàm magam. És ha belegondolsz, az idő úgyis telik. Akkor már nem midnegy, hogy valaki plusz 3-5-10-15 évvel később fejezte be az egyetemet, de közben orvos lett belőle, vagy elment bárhova máshova, tudván azt, hogy csak nem kellett volna feladnia. Mert orvosin azt is el kell tudni fogadni, hogy a vizsgák 70% (min) csak a szerencsén múlik. Ismerek olyanokat is, akik a fél agyukat már elszívták, elitták, végig bulizzák az egyetemet, mégis simán megcsinálják a vizsgákat, mert bár a tételek felét kihagyják, nem húznak bele vagy kidumáljàk a vizsgáztatónál. Mások meg szenvednek. De a lényeg, hogy tényleg át kell gondolni, hogy mit bánnám meg jobban.

2023. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!