Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2-est kaptam évvégi vizsgán...

2-est kaptam évvégi vizsgán egyetemen. Próbáljak meg javítani vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Anglisztika szakra járok, első éves vagyok és ma volt szóbeli vizsgám amerikai történelemből. Én felkészültnek éreztem magam, másfél hétig tanultam kb a megadott 12 tételt és mégis kettest adott a tanár a feleletemre. Szerinte nem volt elég részletes a beszámolóm a kihúzott tételről. Sokszor belekérdezett de olyanokat is amikre a válasz nem volt benne a kidolgozott tételben amit tőle kaptunk. Ezt szóvá is tettem neki, azt válaszolta hogy miért nem néztem utána az interneten? Az osztálytársaim tegnap voltak vizsgázni (én ma tök egyedül voltam, az emberek zöme már letudta) és ők tök jó jegyeket, 4-eseket és 5-ösöket kaptak... és még azzal viccelődtek hogy nem is tanultak...

Teljesen el vagyok keseredve. Engem nagyon zavar a kettes de a környezetemben mindenki azt mondja hogy teljesen mind egy hogy kettes, mert a kreditet így is megkapom a tantárgyért, ne foglalkozzak vele. Szerintetek mit csináljak? Június végén vannak még vizsgaidőpontok amikre lehet jelentkezni ha javítani akarok.



2023. jún. 15. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ezt neked kell tudnod, hogy fontos-e ez, illetve mi a tétje (feltétlenül az utóbbit írja be végső eredménynek, még ha bukás is lesz az). Ettől független, hogy most igazságos volt-e a tanár osztályzása. Egyébként nagyon furcsa lenne, ha a tanár csak azt várná el, amit készen odaadott.
2023. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minek akarsz kiszúrni magaddal? Nem mindegy? Nem az értékedet méri a kettes, az egyetem arról szól, hogy magvan-nincs meg (kivéve ha az ösztöndíj ill. tandíj a kérdés). Ideje felhagyni az önbizalomhiányból eredő maximalizmussal, hülyeség!
2023. jún. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én januárban végeztem anglisztikán, soha nem javítottam jegyet. Nem tudom, hova jársz, de az SZTE-n, ha elmész valamiből másodjára vizsgázni, akkor mindenképpen azt a jegyet írják be, akkor is, ha rosszabb.


Én egyszer kaptam 2-est szóbelire, ötödik félévben volt a vizsga. Persze, lehetett volna jobb is, de úgy voltam vele, hogy még van kettő másik tárgy, amire készülni kell, nem pazarlom erre az időt.


Nem tudom, eddig milyen jegyeid voltak, de az első rossz jegy mindig nagy csalódás. Én első félévben egy szóbelin megbuktam, következő alkalommal 4-est kaptam. Pár napig padlón voltam, de elfogadtam, hogy ez van, legközelebb többet tanulok. És tényleg többet tanultam, többször kaptam ösztöndíjat.


A vizsgák megítélése is változó, én is jártam úgy írásbelivel, hogy 4-est kaptam, pedig be se jártam órára, a többiek meg ezen teljesen ledöbbentek, hogy ők bejártak és 3-ast kaptak. :D


Kicsit kusza lett ez az egész, de az a lényeg, hogy ne ostorozd magad, pár félév múlva egyáltalán nem fog zavarni ez a 2-es.

2023. jún. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám. Volt már, hogy nem fogadtam el a jegyet és megszívtam mégrosszabb jeggyel
2023. jún. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
10%
Ha van időd rá, javítás.
2023. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor szabad javítani, ha kb. mindent tudsz. Viszont elmondásod szerint most is kérdezett olyanokat, amik benne sem voltak a kidolgozott tételben. Nyilván ebből kiindulva nem is lehet tökéletesen felkészülni, ha el is mész újra vizsgázni, meg van az esély, hogy ismét olyanokat fog kérdezni, amiket meg sem tanulhattál, mert nem volt benne a tételben. Vagyis, nincs rá garancia, hogy egyáltalán átmennél a vizsgán. Nekem az a véleményem, hogy javítani csak akkor szabad, ha tényleg mindent tudsz, szóval arra, hogy te rosszabb jegyet kapj nincs is esély. Viszont ha a tudásod nem 100%-os, akkor nagyon kitudsz magaddal cseszni ha javítani próbálsz, mert bizony lehet, hogy most még a kettes sem fog összejönni.


Most a válaszírásom során abból indultam ki, hogy a legtöbb tanár mindig a legutolsó vizsgajegyet írja be. Szóval ha a második vizsgád jegye rosszabb lett mint az első, akkor hát szívtad, a második számít. Ritkán, de van olyan tanár, aki a jobb jegyet veszi figyelembe. Ha esetleg arról van szó, hogy a jobb jegyet írja be a tanár, akkor ha akarod, megpróbálhatod újra. Viszont ha nem ez a helyzet, akkor szerintem nagy butaság javítani, főleg, hogy nem tudsz tökéletesen felkészülni belőle.

2023. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
Teljesen mindegy, ilyen értéktelen szakkal úgysem fogsz tudni elhelyezkedni sehova. Az meg hogy színötös büfédiplomával vagy full kettessel állsz sorba a munkanélküli segélyért nem mindegy?
2023. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
#7: van bármi, amire ezt alapozod?
2023. jún. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor javítanék a helyedben ha érdekel eléggé milyen lesz a diplomaátlagod/jegyed és az adott tárgy beleszámít-e ennek a számításába.


Ha nem, akkor szerintem felesleges bajlódni vele, első éves vagy, először mindenkinek nehéz beleszokni, hogy milyen elvárások vannak egy-egy egyetemen, a későbbieken biztosan sokkal simábban fognak menni a dolgok :)

2023. jún. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem hadjad.Megvsn és kész.Tudsz haladni a kövivel,ha meg ez volt az utolsó vizsgád,akkor élvezd a nyarad.Ne ilyeneken lovagolj,feleslegesen basznál ki magadal,ha mégegyszer mennél...
2023. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!