Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tanuljak meg 20 tételt...

Hogy tanuljak meg 20 tételt töriből és magyarból ha nem érdekel? ha leülök tanulni, 2 perc után már teszem is le mert k**** unalmas

Figyelt kérdés

2023. jún. 18. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

hát ne tanuld meg. minek?

szerezz egy jó szakmát, többre mész

2023. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az a baj hogy a szakmák közül se érdekel semmi
2023. jún. 18. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok embert nem érdekel. Döntsd el, hogy kell-e az érettségi vagy nem. Ha eléggé motivál a tudat, hogy ezt most meg kell tanulnod és kész, akkor menni fog.
2023. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
amúgy külföldön ér valamit a magyarországi érettségi?
2023. jún. 18. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Még magyarországon se ér sokat magába az érettségi...
2023. jún. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Történelem szóbeli lófütty, a tételhez járnak források, használhatsz atlaszt, az alapján meg ki lehet magad vágni, ha van hozzá elég gógyid.
2023. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne az egészet tanuld meg, csak a legfontosabb mondatokat. Mondjuk ötöt. Aztán olvasgasd hozzá a maradékot is, valami abból is meg fog maradni. Ha csak a minimum pont a célod, akkor törin ott az atlasz és a forrás, magyaron pedig az adott mű, már nulla tudással is fogsz róla tudni beszélni, nyugi. Persze ha az írásbelid nagyon gyenge, nem lesz elég a 6 pontos szóbeli.
2023. jún. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Én sosem értettem azokat, akik atlaszt és forrást emlegetnek. Tudás nélkül hiába van ott a forrás, mert nem fogod érteni. Irodalomból pedig vannak több száz oldalas művek... Ha egy olyat húzok ki, azzal sem kezdek sokat. Egyszerűen tanulni kell, vagy megbuksz.
2023. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Azért #8-as, mert ha a négy év alatt ragadt rá az iskolában bárminemű tudás is a koszon kívül, akkor még abban az estben is, ha annyira nem is nézte át a tételeket, a források és az atlasz segítségével ki tudja magát vágni.
2023. jún. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én töriből sajnos olyat húztam, amiről alig tudtam valamit, de volt hozzá egy teljes oldal forrás, azt összefoglalva elmondtam. Nagyon mást nem is tudtam magamtól hozzátenni, a tanár segítő kérdéseivel pedig végül tizenhat pontos lett. Persze ha valaki szó szerint semmit se tud, mert aludt órákon, otthon se nyitotta ki soha a könyvet, akkor nehéz lesz valamit alkotni a szóbelin, de akkor eleve el se jutott volna az érettségiig, vagy nem sikerült volna az írásbelije se. Aki a szóbeliig eljut, annak már alapból is van valamennyi tudása az adott tárgyból.
2023. jún. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!