Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem AJK-s balekhé...

Miskolci Egyetem AJK-s balekhét tapasztalat? Nekem személy szerint nem annyira szimpatikus ez a nagy ivás-kultúra.

Figyelt kérdés

2023. jún. 19. 02:31
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem kotelez hogy igyal. Erezd jol magad es kesz.
2023. jún. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Testvérem járt vagy 10+ évvel ezelőtt Miskolc jogra, annyira undorítónak találta, hogy 2 nap után hazajött, amin sokan megsértődtek. Állítólag különösen nőket megalázó dolgok voltak feladatoknak, hogy azóta ez hová fajult/javult, azt nem tudom. Ha téged ez teljesen érthetően zavar, és amúgy sem vagy ivós, szerintem jobb el sem menni. Hiába nincs kötelezve az ivásra, egy sima egyetemi buliban, társaságban is kinézik azt, aki nem iszik, amikor a többiek isznak, az ember ettől rosszul érzi magát, egy ilyen balekhétnek meg pont ez a lényege. Minek fizessen be rá, ha úgysem fogja csinálni és élvezni? Ismerkedni lehet normális körülmények között is később. Az Elte jogon a sok botrány miatt betiltották a gólyatáborokat még sok évvel ezelőtt, mégsem állt meg az élet.
2023. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Sajna ez minden egyetemen ott van. Az ELTE ÁJK-n is bár nincs gólyatábor, annyi egyetemi klub vagy HÖK által rendezett, önalázós, ivós rendezvény van, hogy meg lehet tapasztalni bőségesen a gólyatáborokban fellelhető megszégyenítést ott is.

Én is csatlakozni akartam - kb 5 évvel ezelőtt - egy ilyen egyetemi klubhoz, és hihetetlen, hogy mit műveltek ott emberek a felvételi táborban. Szerintem botrányos, hogy olyanok tartják magukat a jövő értelmiséginek, akik gond nélkül aláznak meg másokat, vagy akár magukat, teljesen méltatlan módon. És még viccesnek is gondolják.

Persze nem mindenki ilyen, vannak értelmes emberek is a jogi karon, de én inkább átmentem levelezőre és megszakítottam a kapcsolatot a hallgatótársak nagy részével.

2023. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A tavalyin volt egy barátom.... pia hátán pia, senkinek se volt kötelező, de azért megjegyezt pár ember, hogy jobb szemmel nézik ha isznak, mivel nem azaz ivos 1 sör után ő nem ivott semmit, de ő nem jól érezte magát mert mindenki részeg volt. Pedig pia nélkül is lehet jól érezni magunkat.


Én 2021-ben amikor felvettek ez volt az egyik indok, hogy nem mentem el a balekhétre a másik, hogy kötelező volt az oltás


Azóta pedig mind a ketten ott hagytuk a miskolci egyetemet mert kinéztek minket, hogy nem jártunk folyamatosan bulizni

2023. júl. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!