Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni Egyetemen lehet...

A Debreceni Egyetemen lehet passzív félévvel kezdeni?

Figyelt kérdés
Honlapon nem találtam ezzel kapcsolatban infőkat, csak annyit, hogy ugye 2 félévet lehet egymás után. Kőszi előre is.

2023. jún. 21. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Minden más egyetemen lehet, szerinted miért pont a Debreceni Egyetem lenne kivétel he?
2023. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
#1: Tévedsz, nem minden egyetemen lehet rögtön beiratkozás után passzív félévvel kezdeni. (Kivéve a rendkívüli passzív félévet, betegség vagy krízishelyzet esetén.)
2023. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

"Kivéve a rendkívüli passzív félévet, betegség vagy krízishelyzet esetén"


Az épp elég. 1 telefonhívás és a háziorvos dobja is az igazolást.

2023. jún. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
#3: Rendkívüli passzív félévet nem adnak egy olyan betegségre, amelyet egy háziorvos is igazolni tud. Olyan súlyos betegségre vagy helyzetre adnak csak, amely hónapokig akadályozza a tanulásban és az órákra járásban az illetőt. Ilyen lehet például egy hónapnál hosszabb kórházi kezelés, hosszú rehabilitációt igénylő műtét vagy baleset, szülés, vagy súlyos depresszió.
2023. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
Na hát a súlyos depresszió az pont kamu betegség amit bárkinél diagnosztizálnak mert nem egy egzakt dolog mint például egy áttétes daganat. Szóval simán lehet passziváltatni
2023. jún. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
#5: Óriási tévedés. A súlyos depresszió nem kamu betegség, és egy pszichiáter 10 perc alatt meg tudja állapítani, hogy valaki valóban súlyosan depressziós-e, vagy csak megjátssza magát. Az pszichiáterek sem most jöttek le a falvédőről, és nagy biztonsággal észreveszik a csalókat, vagy azokat, akik csak bebeszélnek maguknak különféle lelki betegségeket. Nekem egy volt barátnőm bebeszélte magának, hogy depressziós, elment pszichiáterhez, aki előbb letolta, majd pillanatok alatt kipenderítette. Zseniális színésznek kell lenni ahjoz, hogy valaki egy pszichiátert átverjen.
2023. jún. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a sok naiv buta tudatlant. Nekem csoporttársam kétszer egymás után kapott kedvezményes vizsga és tanulmányit (nem kellett megjelennie előadásokon és gyakon, illetve majdnem minden zh-t online megírhatott) csak mert épp olyan munkája volt, hogy külföldön volt, közben a tanulmányi és vizsgaszabályzat szerint nem is lehet emiatt megítélni. Ennyit erről. Ez is egyébként egy olyan egyetemen volt, ami rendre top10 itthon, nem mondom meg melyik. Egyetemen kb semmi szabályt nem vesznek komolyan, rugalmasak, én azt vettem észre. Sok csoporttársamnak bemondásos alapon megítéltek dolgokat, meg kicsúsztak határidőkből stb, és semmi sem volt.
2023. jún. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
#6 és szted arra értette az előtted szóló, hogy elhiteti az orvossal, hogy depressziós? Ennyire naív buta ne legyél már. Valszeg úgy értette hogy megmondja neki, hogy adjon egy ilyen papírt azt csá. XD Manapság amilyen orvosok vannak kinézem sokukból. Láttam már sok mindent. Egy volt csoporttársam majdnem két hónap táppénzre kiírták, amikor államvizsgázott, mondvacsinált okokkal, ennyit erről....
2023. jún. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
#7: "Egyetemen kb semmi szabályt nem vesznek komolyan, rugalmasak" - ez egy általánosítás egyetlen egyetemen szerzett tapasztalataidból, nem minden egyetem ilyen ám. Van, ahol minden kérvényre nemet mondanak, amire csak lehet. Nekem volt úgy, hogy tartósan lebetegedtem egy tavasszal április közepétől június közepéig, (ráadásul ezt hivatalos papírral igazolni is tudtam), nem tudtam órákra járni, s emiatt a két hónap miatt gyakorlatilag elúszott az egész félévem, és mégsem voltak hajlandók rendkívüli passzív félévet adni és a befizetett tandíjat visszafizetni, arra hivatkozva, hogy a félév első két és fél hónapjában járhattam órákra. Bemondásos alapon ezen az egyetemen végképp nem lett volna senkinek esélye semmilyen kedvezményre, például egyéni tanrendre sem. Úgyhogy nem "naiv buta tudatlan" mindenki, aki azt gondolja, hogy nem mindig sima ügy rendkívüli passzív félévet kérni. Vannak kukacoskodó, zsugori, vaskalapos döntéshozók is egyes egyetemeken.
2023. jún. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Írj a tanulmányi osztálynak, az a biztos. Sok egyetemen lehet passzív félévvel kezdeni, mindenféle indoklás nélkül is, de van, ahol nem. Valószínűleg a hosszadalmas kórházi tartózkodás és egyéb súlyos helyzetek mindenhol kivételt képeznek, tehát ebben az esetben lehet passzív az első féléved is. Más esetben viszont nem biztos, kérdezd meg.
2023. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!