Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelező BA szakon hogyan...

Levelező BA szakon hogyan kezelik a hiányzásokat?

Figyelt kérdés

Olyan egyetem levelező szakára jelentkeztem, ami 200 km távolságra van tőlem.Család és munka mellett vágok bele. Ha kéthetente 2 nap az oktatás (péntek-szombat),és csak havonta egyik hétvégén vennék részt, akkor a hiányzások miatt kizárnak? Vagy ha a vizsgákat így is tudom teljesíteni, akkor nem számít a hiányzások mértéke? Nem jártam még egyetemre, nem tudom hogyan működik.

Évek óta az adott szakmában dolgozom, a diploma anyagi előnyöket hozna nekem, de a jelenlegi munkahelyem nem támogatja a megszerzését. (Mivel nem hajlandó tanulmanyi szerződést kötni,így nem kapok rá sem anyagi támogatást sem tanulmányi szabadságot).

Budapesten csak az ELTE indítja, de oda nem jutnék be valószinüleg.



2023. jún. 22. 05:06
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a debreceni egyetemen nagyon lazán kezelik, Pénzügy-számvitel szakon, én kb. egy előadásra/gyakorlatra sem tudtam menni ebben a félévben, mégis minden tantárgyamat aláírták, és le is vizsgázhattam.
2023. jún. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Én DE-ÁJK-ról tudok nyilatkozni, szintén lazán kezelik, sok csoporttársam a 6 konzultációból 2-n ha volt, és nekik is meglett.
2023. jún. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez erősen szak- és egyetemfüggő. Vannak olyan egyetemi szakok (pl. kémia), ahol a levelezősöknek is vannak kötelező laborgyakorlatok, amelyekről ha valaki hiányzik, akkor még egyetlen adott időpontot adnak a pótlásra, s ha az illető azon sem jelenik meg, akkor az adott tárgyat elbukta. Illetve vannak olyan egyetemi oktatók, akik a levelezősökkel is rendszeresen íratnak zárthelyiket, s ha valaki nem jelenik meg egy ilyenen, annak nulla pontosnak veszik az adott zárthelyijét. Sőt, ami még ennél is rosszabb, nekem volt olyan oktatóm levelezőn, aki az utolsó konzultáción íratott egyetlen zárthelyit, s aki nem volt ott, annak egyes lett a gyakorlati jegye, s csak a vizsgaidőszakban mehetett gyakorlati jegyért utóvizsgázni. De ezek inkább kivételek, a legtöbb esetben nincs retorzió, ha valaki nem jelenik meg a konzultációkon.
2023. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemtom miért pontozza pirossal valami barom a válaszokat, mikor tényleges tapasztalatot írt az első és a második is.
2023. jún. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4: Ha nem vetted még észre, ezen az oldalon vannak, akik azzal szórakoznak, hogy teljesen értelmes válaszokat lepontozgatnak. Így élik ki névtelenül a bennük rejlő dühöt. Nem kell velük törődni.
2023. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!