Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem közgáz alapszakról...

Ha nem közgáz alapszakról megyek Pénzügy MSc-re, akkor mennyire lesz nehéz felvenni az ütemet?

Figyelt kérdés

Ismertek olyanokat, akik más területről származó alapszak/mesterszak birtokában mentek Pénzügy MSc-re? Mennyire szenvedtek? Vagy nem olyan vészes becsatlakozni?

Én jogászként kezdenék neki.



2023. jún. 23. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Lehetetlen az elképzelésed. Jogász szakról rögtön semmiképp nem lehet pénzügy MSc-re menni, mert a belépéshez minimálisan 60 kreditnek kell meglenni olyan tárgyakból, amely a jogász képzésből biztosan nincs meg. Nézd meg az alábbi oldal 9.3 pontját, s láthatod, hogy igazam van:


[link]


Az egyetlen kerülő út az, ha végzett jogászként beiratkozol valamelyik közgazdasági karra egy évre ún. részképzéses hallgatónak, önköltségesen, s így összeszedheted a pénzügy mesterképzésbe való belépéshez szükséges krediteket. Ezek hiányában sajnos a jelentkezésed eleve érvénytelen lesz, nem vehetnek fel.

2023. jún. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Jogász alapszakról nem is mehetsz oda.
2023. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rosszul tudjàtok, ajánlom figyelmetekbe a felsőoktatási törvényt. Előzetes kreditelismerés alapján mind a 60/60 kreditem elfogadva.
2023. jún. 23. 11:53
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudnátok inkább a kérdésre válaszolni?
2023. jún. 23. 11:53
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

"Tudnátok inkább a kérdésre válaszolni?"


Ha magadtól nem tudod levonni azt a logikus következtetést hogy hátrányból indulsz azokhoz képest akik olyan alapképzésről mennek ide ahol nem kreditelismeréssel kell jelentkezni arra mit válaszoljunk? Egy jogász szakon szinte semmi releváns dolgot nem tanultál, kezdve a matematikától a statisztikán keresztül az gazdasági alapozótárgyakig csak magoltad a jogszabályokat és a hozzászólásaidat elnézve komoly hiányosságaid vannak a logikus gondolkozásban, ami az egyik legnagyobb hátrányod lesz.


Itt nem ész nélkül kell bemagolni amit oktatnak, mint egy jogi karon a jogszabályokat, hanem meg kell érteni és át kell látni a folyamatokat. Neked ezzel lesz a legnagyobb problémád.

2023. jún. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
#3: Nem értem, honnan tudtad a szükséges 60 kreditet összekaparni, szerintem a jogászképzésből biztosan nem. Mindenesetre ha mégis megvan ez a 60 kredit valahogy, és fel is vettek, akkor is szerintem csak úgy van esélyed a képzés elvégzésére, ha kezdés előtt kőkeményen elmélyedsz a közgazdaságtanban. A tanárok a pénzügy mesterképzésen úgy fognak előadásokat tartani, hogy feltételezik: már megvan egy közgazdasági alapdiplomád. Nem fogják elölről elkezdeni az alapképzésen tanított fogalmakat és alapvető összefüggéseket elmagyarázni a kedvedért. S pocsék érzés ám úgy ülni egy órán, hogy mindenki más bólogat és jegyzetel, neked pedig kínaiul van az egész.
2023. jún. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kerdes megvalaszolasahoz tudni kellene, hogy miket tudtal elfogadtatni…
2023. jún. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért olyan hihetetlen, ha valaki egy osztatlan mesterszakon megszerez 300, vagy annál is több kreditet (kb 100 db tantárgy teljesítésével), ami között van statisztika, mikro, makro, pénzügyi jog, gazdasági társaságok joga, számviteli jog stb., akkor abból "összekapar" 60 kreditet egy gazdasági mesterszakra (egyébként legalább 30/60 a törvényi minimum, de nekem minden megjelölt egyetem 60/60-at adott a megjelölt gazdasági szakokra...).

Valahogy azokat a felvételi teszteket is meg tudtam írni saját kútfőből úgy, hogy meglegyen a felvételhez szükséges pontszámom...

Na mindegy, majd meglátom élesben, hogy megy.

2023. jún. 23. 13:52
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: Szerintem szerezd be a pénzügy és számvitel alapképzés legfontosabb tárgyainak jegyzeteit, különösen a pénzügyhöz köthető jegyzeteket valamelyik egyetemi könyvtárból, és a nyáron ásd bele magad. A mesterképzésen a hallgatótársaid többsége erről a szakról jön majd, s célszerű volna legalább annyira a közelükbe felhúzni magad, amennyire ez egy nyár alatt lehetséges.
2023. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

"Lehetetlen az elképzelésed. Jogász szakról rögtön semmiképp nem lehet pénzügy MSc-re menni,"


Te is, meg a többi nagyokos is h.lyeseget magyaráz. Nálunk is van jogász-közgazdász tanár jogon, simán elfogadták neki a krediteket, és elvégezte valamelyik közgáz Msc-t. Egy másik ismerősöm jogász diplomával szintén elvégezte a vezetés és szervezés Msc-t. Most tényleg nem lenézésből, meg egyébként se szeretek más szakokat minősítgetni, viszont aki elvégez egy jogász szakot, annak kb. egy vicc a közgáz MSc. Mégis csak jogász szakról van szó, a közgáz Msc pihenés hozzá képest, meg milyen fonalat kellene felvennie? Közgáz Msc-ken nincs is matek, stat meg számvitel, csak ilyen vállalatszociológia és stb bohóckodások, mind iylen elméleti.

2023. jún. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!