Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel gyengébb egyetem...

Mennyivel gyengébb egyetem jog szempontjából az SZTE és a PPKE, mint az ELTE?

Figyelt kérdés

Ebben az évben nem vennének fel engem az ELTE-re, de SZTE-re és PPKE-re van még esélyem. PPKE-en csak levelezőre, de majd átszeretnék jelentkezni nappalira, ha esetleg oda megyek... SZTE-n simán megvan a nappali.

Mennyivel számít gyengébb iskolának az SZTE és a PPKE, mint az ELTE? Inkább halasszak egy évet egy fix PPKE nappali/ELTE nappaliért?



2023. jún. 23. 17:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%
Mi az hogy nem vennének fel? Hány pontod lett?
2023. jún. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%
Ne halassz!!!
2023. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogon nincs értelme halasztani, még a gyengébb jogi egyetemet elvégezve is bőven lesz esélyed állást találni, gyakorlat sokat számít itt is. Meg azért az SZTE egy erősebb vidéki egyetem, én bőven megelégednék vele.
2023. jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%

Semmiképp ne hagyj ki egy évet, mert éppen jövőre fog a felvételi rendszer jelentősen átalakulni, és nem tudhatod, hogy nem leszel jövőre ugyanebben, vagy még rosszabb helyzetben, s akkor fölöslegesen elment egy éved. Ha meg tudod oldani a Szeged környéki lakhatást, akkor válaszd a szegedi nappali képzést, sokkal jobban jársz. Kellemes hangulatú egyetemváros, jól fogod érezni magad.


A Pázmányt pedig kerüld el. Nekem három ismerősöm is járt oda jogra, és megbánták. A Pázmány első két éve mézesmadzag, viszonylag könnyű, azután a harmadik évtől kezdődően minden szó szerint a duplájára nehezedik, s nagyon megszórják a népet. Akik addig bukás nélkül végigcsinálták, azoknak is a jó része harmadévtől hirtelen elkezd szenvedni és bukdácsolni. S mivel annyi időt és energiát addigra már beleöltek, általában nem hagyják abba, hanem inkább vállalják azt, hogy 6-7 év alatt végzik csak el, kínlódva, persze ennek minden anyagi vonzatával együtt (pl. költségtérítés). De olyan is bőven akad, aki negyed- és ötödévben adja fel végleg, mert nem bírja tovább a terhelést, a stresszt. Ha nem akarsz ebbe a zsákutcába belesétálni, ne menj a Pázmányra.

2023. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Itt nagyon sokan mondták, hogy pedig milyen jó egyetem a Pázmány.
2023. jún. 23. 19:26
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
#5: Nézd, én ennek a három ismerősömnek az erősen egybehangzó tapasztalatait írtam le a Pázmányról. Intelligens és szorgalmas emberekről van szó, akik nagyon megszenvedték a képzés második felét. S nemcsak ők, hanem az évfolyamtársaik is. A kettesért is kistresszelték és agyontanulták magukat. S persze az eltérő mintatantervek miatt harmad- vagy negyedévben már késő és bajos átjelentkezni egy másik egyetemre.
2023. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem nagyon érdekel, hogy hol végeztél, hanem az, hogy mit csináltál, és milyen ismeretséged van. Az ELTE meg a Pázmány a két legnehezebb jogi kar. Pár ember mindig erőlteti ezt a kakaskodást, hogy az ELTE a legerősebb, és a Pázmány csak 2., de igazából ami az egyiken könnyebb, a másik helyen nehezebb, és fordítva, ugyanúgy a két legerősebb egyetem, nincs érdemi különbség. Én is úgy jártam, hogy időm+kapacitásom nem volt az egyetem mellett sajnos gyakornokoskodni, ide-oda elmenni, és rendesen meg is bántam - ráadásul szórakozni sem volt időm, és közben meg abszolút nem érte meg. Szóval, én nem ugrálnék a helyedben, hogy mindenáron ELTE vagy Pázmány legyen, halasztani csak időpocsékolás. Annak viszont utána kell járni, hogy hogy megy az átjelentkezés, én eltéstként úgy tudom, hogy levelezőről nem lehet átmenni nappalira, ahhoz újra kell jelentkezni, csak nappaliról lehet átmenni levelezőre - és lehet, hogy ez máshol is így van. Szerintem azt is vedd figyelembe, hogy hol laksz, illetve hol akarsz lakni és dolgozni. Ha nem pesti vagy és nem is akarnál feltétlenül itt maradni, nem látom sok értelmét ott tanulni. Én most pályakezdőként bárhol voltam interjún, az interjúztató vezetők, főnökök vidéki egyetemekről kerültek ki, volt egy pázmányos, de ennyi, a kapcsolat ér a legtöbbet, nem az, hogy hová jártál. Egyébként, a jogi egyetemek sajnos még maxon hajtva sem adnak olyan minőségi tudást, hogy megérje nappalin tanulni, talán gimi után jobb beszokni nappali tagozaton az egyetemi tanulási mennyiségekbe, de szerintem felesleges szivatás a nappali. Egyedül a gyakornoki munkák miatt jó, mert azoknál sok helyen nappali tagozatos jogviszonyt várnak el, de levelezősként is megpróbálhatsz dolgozni jogi helyeken, ez összességében rajad áll, viszont jogi gyakornoki munkák többnyire ingyen vagy szinte ingyen vannak, tehát ha a tandíjat meg kell keresned magadnak, akkor arra más munka (is) kell.

Átjelentkezni át lehet más egyetemre bármikor, csak nem fognak mindent elismerni, lesz, amit újra kell csinálni, stb... elég macerás, nem járhatatlan út, de az éveket is tovább veszíted az életedből, még az első év után a legjobb szerintem átjelentkezni. A halasztással az is a baj, hogy fogalmad sincs arról, hogy mi lesz jövőre, ez nem kizárólag rajtad áll.

Az én tudomásom szerint vidéki egyetemek tekintetében az SZTE a legerősebb amúgy, azzal sem lőhetsz mellé, ha neked ezek számítanak. Azt döntsd el tényleg, hogy hol akarsz élni és dolgozni az egyetem után, milyen lenne az ingázás, otthon laknál vagy albérlet/kollégium kellene, hogy jönnél ki anyagilag.

2023. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Budapesten szeretnék élni, szinte ki van zárva egyébként a vidék. Ennek oka, hogy később tolnácsolni szeretnék, és máshol nem igazán lenne munkalehetőség erre. Mielőtt még valaki nekem esne, igen, így is szeretném a jogot, és átgondoltam :)

Hát egyetemet nem igazán szeretnék váltani (lehet félreérhetően fogalmaztam, bocsi), PPKE-n viszont mindenképpen van rá lehetőséget, hogy munkarendet váltsak, csak hát ha nem lesz hely nappalin, akkor nem fogok tudni... Azon az egyetemen meg nappalira nem fognak felvenni az évben, mert nem sikerült úgy az érettségim.


Sajnos én is tudom, hogy a levelezősök nem nagyon tudnak gyakorlatra menni, és e miatt (is) igazából mindenképp nappalis szeretnék lenni majd, ezért félek a PPKE-től, mert ha a második szemeszterem után pont nincs hely, akkor utána már nem tudok átmenni.

2023. jún. 23. 22:35
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
Így nem tudunk konkrétumot mondani, ha nem tudjuk milyen az a nem sikerült érettségi.
2023. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Még nem voltam szóbelizni, nálunk jövő héten van...
2023. jún. 23. 23:15
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!