Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Úgy érzem nincs jövőképem?

Úgy érzem nincs jövőképem?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógus leszek, lassan végzek. Annyira de annyira szeretem a gyerkőcöket, imádnám a munkám. Itthon a körülmények, a fizetés is mellbevágó. Nem tudom mit kezdjek magammal. Nincs más ami érdekelne, külföldön nem tudok érvényesülni az adott orszag nyelve nélkül. Anglia, az ottani élet megfizethetetlen

Úgy érzem mozognom kellene valahova, akarok mesterképzést is.

De nem az az álmom hogy az Aldiban dolgozzak vagy kiegészítő fizetésként 3 munkahelyem legyen.

Menjek külföldre és keresgéljek addig amig nem találok valamit?



2023. jún. 24. 19:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Mi tart vissza abban, hogy megtanuld az ország nyelvét, ahova mennél?


Egyébként valóban rossz a helyzet.


Szerintem válassz egy országot/várost, ott csinálj mestert és közben tanuld meg a nyelvet. Aztán dolgozhatsz a szakmádban.

2023. jún. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nincs angol nyelvű mester sehol, Anglia eléthetetlen és az összes ilyen terület a tandíjak miatt
2023. jún. 24. 20:00
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell állami szektorban elhelyezkedni, rengeteg magán fejlesztőház van és a legtöbb helyen van felvétel.
2023. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
0 tapasztalattal es aki szakmabeli tudja h vegzes utan nem mesz egybol maganba. Hiteltelen
2023. jún. 24. 20:27
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Komolyan, ez annyira gáz. Ha valaki nem informatikus vagy mérnök akkor mehet külföldre. Itthon kéne mindenkit megfizetni, minden magyar embernek ugyanolyan joga van a saját országában élni
2023. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg tragikus itthon a helyzet ebből a szempontból. De néha látok olyan gyógyped álláshirdetéseket ahol akár önkormányzati lakást is biztosítanak. Talán érdemes ilyen településre menni, "kitanulni" a szakmát, mármint a tapasztalatszerzés szempontjából és utána mehet a magán.
2023. jún. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igazából köszi a válaszokat. Féltem hogy azt kapom majd hogy “minek mentem” tudhattam volna” stb. Pedig óriási szükség van ránk. És igen! A mérnök, infós…ismeretségi körben majdnem 6 számjegyes fizetés kezdőként, én meg pesten egy albérletet se tudnék magamtól kifizetni.

Beszélek nyelveket, az lesz a legjobb ha lelépek. De ha én és sokan mások lelépünk ki fogja ezeket a fiatalokat ellátni?

2023. jún. 24. 23:38
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

7-es:

Valóban van itt 1-2 ember aki minden pedagógusos kérdés alá odatrollkod valamit, én már megannyiszor jelentettem és általában törlik is a válaszát, mert tényleg bicskanyitogató a stílusa.


Abban viszont igazad van, hogy szükség van rátok még akkor is ha a kormány nem látja ezt be - mert ha belátná akkor igenis növelné a fizetést.

Én személy szerint akár a szülőkkel élés opcióját se vetném el, mert itt nem arról lenne szó, hogy önállótlan vagy, hanem hogy nem tudod fenntartani magad a fizetésedből. És bárhol is éljenek a szüleid, biztos, hogy ott is van szükség gyógypedagógusra.


De sajnos az utolsó kérdésed eléggé jogos. Vígasztaljon a tudat, hogy idén rengetegen jelentkeztek a gyógypedagógia alapszakra - ami engem is meglep a fizetés tükrében, de hátha más mögött is áll egy stabil anyagi háttér, mint esetemben. Én például kifogtam egy jól kereső férjet (mielőtt elhordanátok mindennek: mikor összejöttünk akkor minimálbért keresett ő is) és mikor stabil lett a hátterünk akkor kezdtem bele a gyógyped asszisztens képzésbe. Most fogok nemsokára vizsgázni és tervezek pótfelvételin (már ha marad hely, hisz tényleg rengetegen jelentkeztek első helyen is) jelentkezni levelező szakra.

Mikor voltam szakmai gyakorlaton akkor néhány "kollégám" hasonlóról számolt be, a legtöbb mögött van egy támogató férj.

2023. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

H ez kicsit feldob, én is lépek. A mi szakunkról szinte mindenki. Angol nyelven tanulok (eleve nem is a magyar nyelvű képzésre jelentkezem), amint megvan a diploma költözöm is. Az albi megvan és 3 nyelv folyekony beszédével rögtön talaltam állást is.


Ha nem is rögtön a szakmádban, de érdemes kint keresni munkát és majd kapcsolatok alapján tudsz lepni.

2023. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mit tanulsz?
2023. jún. 25. 16:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!