Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik az anglisztika szak...

Mik az anglisztika szak előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
Főleg az ELTE érdekelne, elsősorban a tanulás szempontjából.
2010. okt. 12. 20:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

nem nehéz szak, bár vannak tantárgyak amiket a legtöbben értelmetlennek éreznek (néha én is :D) és ezek nehezek, de nehéz tárgyak mindenhol vannak, az anglisztika a könnyebbek közé sorolható.

előny ha szeretsz olvasni, mert sok irodalom van, nagyon sok kötelező olvasmánnyal.

az, hogy milyenek az órák, nagyon nagy részben tanárfüggő. pl. a gyakorlatoknál egy tantárgyhoz van 8-10 tanár, és lehet hogy mindegyik tök más anyagot tanít...

érdemes anyanyelvi, angol vagy amerikai tanárokhoz menni, ha bekerülsz, nem csak a kiejtés miatt, hanem érdemes megtapasztalni, mennyire más típusú órákat tartanak.


ami szerintem a legnagyobb hátrány, hogy nincs elég nyelvfejlesztő óra. nem sokat fejlődtem angoltudásban (másodéves vagyok) egy év alatt.


tantárgyak: sok irodalom, angol, amerikai, korszakokra bontva; nyelvészet (hangtan, mondattan...); történelem (angol-amerikai); íráskészség ; nyelvgyakorlat; angol nyelvű országok kultúrája, stb, de ezeknek utána tudsz nézni


én azt mondhatom hogy eléggé szeretem ezt a szakot, mert érdekel az irodalom, a töri, a kultúra... de sok dolog van amivel nem vagyok elégedett

2010. okt. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!