Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2024-es felvételi eljárás?

2024-es felvételi eljárás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2018-ban érettségiztem. Jövőre ismét szeretnék érettségizni: emelt biológia lenne a cél. A SZTE biológia szakára szeretnék jelentkezni. De mivel jövőre már az új felvételi rendszer lesz, ezért nem tudom, hogy hogyan alakulnának a pontjaim, ha rendelkezem majd jövőre ezekkel:

- Emelt biológia érettségi,

- középfokú nyelvvizsga (német)

- illetve, egy SZTE által indított felkészítő tanfolyam.

Ezek elvileg 50+30+15 pont.

Amikor érettségiztem 2018-ban, akkor nem írtam biológia érettségit.

Duplázással szeretném a pontjaimat számolni.

Amiket leírtam pontokat, azokat fix megkapom? Nem tudom hogyan veszik most a tanulmányi pontokat… köszönöm a segítséget :)



2023. júl. 6. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem döntheted el, hogy duplázol, amelyik kedvezőbb, azzal számolnak. Jövőre a középszintű érettségi csak a pont 2/3-át fogja érni.
2023. júl. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De tudom, hogy milyen középszintű érettségit írtam. És nem lett annyira jó. Szóval ha írok egy jó emeltet amihez hozzájön a + 50 pont, akkor azzal jobban járok.
2023. júl. 6. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen úgy számolnak, ahogy neked jobb lesz, úgyhogy nem kell parázni. Tanulni kell.
2023. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak a biztosra szeretnék menni. Nem akarok mégegyszer érettségizni ezenkívül. :)
2023. júl. 8. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!