Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha angolból van közép és...

Ha angolból van közép és emelt érettségim hogy számítjuk a pontot?

Figyelt kérdés
Angolból van egy közép 91%-om, és egy 86% emeltem, a választott szakra az angol és a biológia (75%, emelt) a követelmény. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben maga a középiskolai átlagba beleszámíthat-e a közép angol, hisz ha a középiskolai átlagot veszem felvin alapul + az emelteket akkor 427 pontom van, de ha az emelteket duplázom akkor csak 422. Maga a pontszámító kalkulátor 427-et számol nekem, de nem tudom helyes e ebben az esetben, hogy az angol emelt pontjai és a közép is beszámít a kalkulátorba….

2023. júl. 6. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
A felvi mindig a kedvezőbb lehetőséget veszi figyelembe. Tehát amelyik számítási megoldással több pontot kapsz az adott szakra jelentkezésnél, azzal fogják számolni.
2023. júl. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, hogy a kedvezőbbet veszi, de ha a kedvezőbb az hogy az angol közép és emelt is számít, na az lehetséges-e?
2023. júl. 6. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem számíthat egyszerre mindkettő, ilyen nincs. Egy tantárgyból csak egy eredményt vesznek figyelembe. Ha mondjuk van emelt érettségid és ugyanabból a nyelvből nyelvvizsgád is, akkor sem kapsz duplán pluszpontokat.
2023. júl. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A felvi.hu kiszámolja, ha beadod neki az adatokat.
2023. júl. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%
De egyébként addig még bármi változhat. Csak decemberben válik majd véglegessé.
2023. júl. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A tanulmányi pontokhoz be lehet számíttatni a középszintűt akkor is ha érettségi pontokhoz az emelet számolják (amennyiben azt középiskola alatt írtad, nem pedig utólag). Szóval jól számolt a kalkulátor, a tanulmányi és érettségi pontoknak semmi köze egymáshoz.
2023. júl. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A két érettségi eredmény közül melyik van a bizonyítványodban és melyik tanúsítvány?

Az érettségi átlagba mindenképp az számít bele, ami a bizonyítványban szerepel. Ha a közép angol, akkor az, ha az emelt, akkor az.


A biosz mellé 100%, hogy az emeltedet fogják figyelembe venni, hiszen az 86+50 pont, a közép meg csak 91.

Duplázásnál pedig 75x2+50 (biosz) + 86x2+50 (angol) lesz, ami 422 pont.


Ha az évvégi jegyeiddel és érettségi átlagokkal 427 pontod van, ahogy írtad, akkor nem duplázással számolják a pontjaidat, mert jobban jársz így. Szóval valószínűleg jól számolt a kalkulátor.

2023. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az érettségi átlagba mindenképp az számít bele, ami a bizonyítványban szerepel. Ha a közép angol, akkor az, ha az emelt, akkor az."

Ha az emeltet és a közepet is középiskola alatt szerezte, akkor ez nem igaz. Ebben az esetben mindegy, hogy az emelt van-e a bizonyítványban vagy a közép, a jobb százalékút fogják az átlagba számolni.

Felvi.hu: "Amennyiben a jelentkező még a középfokú tanulmányai alatt előrehozott érettségit tett és ugyanabból a vizsgatárgyból a rendes érettségi időszakban újabb (szintemelő) érettségit is tesz, és így az egyik eredményről tanúsítványt kap, úgy a két eredmény közül a jobb százalékos eredmény beszámítható a tanulmányi pontokba függetlenül attól, hogy az eredmény az érettségi bizonyítványban vagy az azzal egyidejűleg kiállított tanúsítványban szerepel."

2023. júl. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
igen, azt elfelejtettem hozzátenni :)
2023. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%

"Ezzel tisztában vagyok, hogy a kedvezőbbet veszi, de ha a kedvezőbb az hogy az angol közép és emelt is számít, na az lehetséges-e?"

Nem vagy te tisztában még azzal sem, hogy reggel lesz-e világos, vagy este. :D

2023. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!