Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME üzemmérnök-informatikus...

BME üzemmérnök-informatikus szakról lehetséges az átjelentkezés OE mérnökinformatikus szakra?

Figyelt kérdés
Jelenleg úgy néz ki, hogy a BME üzemmérnök-informatikus szakára van elég pontom a felvételhez, oda valószínűleg fel is fognak venni. Viszont már régóta az OE mérnökinformatikus szakára szeretnék menni, de ahhoz még hiányoznak pontok. Ha szeptembertől beiratkozom a BME-re, akkor van lehetőség később onnan átjelentkezni? Valakinek van már ezzel tapasztalata?

2023. júl. 9. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Egyszerűbb lenne ha az OE tanulmányi hivatalának írnál (nem tudom náluk hogy hívják ezt, a BMEn KTH) és ott megkérdezed.


Valószínűleg nem, mert a bprof egy teljesen más szintű képzés. Az nem csak röhej, hogy “alapszak” technikailag.

2023. júl. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Ha át is vesznek (szerintem jó átlaggal és megfelelő kreditszámmal van rá esély, mert ugyanaz a képzési terület), valószínűleg csak önköltségesre, úgyhogy szerintem jobban jársz ha szerzel még pontokat és jövőre újra felvételizel.
2023. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Ahogyan az előző mondja. Vagy kezdj el járni, mellette meg érettségizz újra egyes tárgyakból, hogy legyen több pontod, és jelentkezz újra


… vagy végezd el a bprofot, mellette tanulj meg RENDESEN programozni, utána pedig kiegészítő tanegységekkel menj mesterszakra.


De egészen őszintén én a helyedben nem erőltetném sem a mérnökinfó szakot, sem a BME-t. Egy Óbudai Egyetem ugyanolyan jó, és egy proginfó vagy sima matek szakkal meg eleve jobban járnál, persze csak ha jó vagy matekból.

2023. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Ja, amúgy az újra érettségizés nem lehet hülyeség ha emiatt 1 éved kimarad és megcsinálsz megmondjuk egy emelt matekot és egy emelt informatikát, mert midnkettő tud segíteni.


Persze mellette a helyedben beszélnék egy már OEs diákkal és elkérném az első féléves tantárgyak jegyzeteit és követelményeit, így ha mondjuk náluk C# a kezdő nyelv. (Azért tapogatózok a sötétben mert én BMEn tanultam) akkor C#-ot megtanulod és azzal tolod az emelt érettségit. Meg közben elvégzed a nagy házikat, amik első félévben kellenek.


Hasonlóan a matekkal vagy egyéb tantárgyakkal.


Ez az oldal tök jó felkészítés lehet az érettségi tanulásra, de akár egyetemi matekhoz is. BMEn a első féléves gyakvezem csinálta ezt a vállakozást, így egyetem alatt én is kipróbáltam és nekem sokat segített:

[link]

2023. júl. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

Az egyetemek közti "átjelentkezés" csak egy új felvételi eljárás keretében lehetséges. Ha BME-n belül maradnál, az esélyesebb lenne. Jó hír viszont, ha már vannak elvégzett kurzusaid, azt áthozhatod magaddal, és akkor az OE-n előnnyel indulsz!


Sok sikert!


4-es


Én is rengeteget használtam a Matekinget, befizettem a fizetős tartalomra is, NAGYON, de NAGYON nagy hasznát vettem!


Ajánlom mindenkinek!

2023. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az egyetemek közti "átjelentkezés" csak egy új felvételi eljárás keretében lehetséges."

Ez abszolút nem igaz. Azonos képzési terület esetén van lehetőség átjelentkezni másik egyetemre is, ha teljesíted az adott egyetem által előírt követelményeket és van szabad helyük számodra.

2023. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!