Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az óraadó tanárokra most...

Az óraadó tanárokra most milyen jogszabály vonatkozik?

Figyelt kérdés

Olvastam az új státusztörvényt, és nem nagyon részletezi az óraadókat. De ha mondjuk azt vállalja a tanár, hogy ő heti 5 órát tart meg, akkor csak arra a 5 órára kell bemenni, vagy ő is berángatható helyettesíteni, meg mindenféle egyébre?

Ezer éve csináltam egy tanári diplomát, és lenne kedvem kicsit tanítani, de a főállásom mellett nagyon sok időm nincs. Esetleg egy 1. órát tudnék megtartani, tehát egy osztály belefér. Hajlandók lennének az órarendet úgy összeállítani, ahogy nekem jó? Elég sok iskolába keresnek most tanárt a környéken, és szívesen csinálnám. A pénz annyira nem is érdekel, de tudom, hogy egy osztállyal nagyon nincsenek kisegítve.

Ha bemegyek egy iskolába ezzel az ötlettel, körberöhögnek?


2023. júl. 9. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Az óraadó tanárnak annyi dolga van, hogy a szerződött órákat megtartja. Más feladata nincs.

Kérdezd meg az igazgatót!

2023. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kérdés inkább az, hogy vajon meg lehet-e oldani azt, hogy csak 4-5 órád legyen, az is mind 1. Miért érné meg a suliknak, hogy csak 1 osztály tanítására keressenek egy olyan tanárt, aki csak 4-5 órát tart?

Szóval inkább közgazdaságilag lehet ez gond.

2023. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es, igen, nyilván ez csak végső megoldás lehet. De a lányom sulijában pl. 2 éve 8 különböző tanár tartotta a magyart, mert nem találtak senkit, és a környező iskolákból hívtak át tanárokat. Innen is jött az ötlet.

Az iskolának természetesen az lenne az ideális, ha találnának egy főállású tanárt, vagy max 2 db óraadót.

2023. júl. 9. 15:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám hogy egy osztály miatt egy egész tanári kar órarendjét átvariálnák. De meg lehet próbálni, mondjuk szakközépben egy biosz vagy kémia óraadót lehet fel is vesznek. Attól függ milyen a szakod mert pl. Érettségi tantárgyaknál a diákoknak se jó ha egy random óraadó tanít egy fél évet, aztán meg rájön hogy nem olyan nagy buli, és otthagyja őket.
2023. júl. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tanítottam korábban, szerintem nagy buli, én nagyon szerettem. Csak hát megélni nem lehet belőle. Ezért gondoltam, hogy pár órát szívesen vállalnék, nem is érdekel igazán a pénz. De nyilván az iskolának az az érdeke, hogy olyan tanár legyen ott, aki mindig elérhető, ez jogos. De a főállásom nem hagynám ott miatta.
2023. júl. 10. 14:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, figyelj... Én erre azt tudom mondani, hogy csináld, és megtudod. Itt a gyakorin nagyon sok besavanyodott, életben csalódott ember van, akik nyilván azt mondják, hogy felejtsd is el, de ez egy olyan dolog, hogy ha az ajtón nem engednek be, be lehet mászni az ablakon is. Kérdezz körbe, aztán meglátod.

Mondjuk most őszintén szólva szerintem nem a legalkalmasabb idő óraadónak lenni, mert még annál is később omlik össze ez a rendszer. Az lenne a legjobb, ha minél nagyobb lenne a tanárhiány.

2023. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, nem lenne baj, ha a Kormány észbe kapna. Csak hát az ember ott segít, ahol tud. Nálunk a faluban gyakorlatilag a gyerekek szülei járnak be tanítani. Ha kijárják, ott is fogják hagyni. Szinte minden tanárnak oda jár a gyereke.
2023. júl. 10. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!