Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségin jó eredményt(4-es,...

Érettségin jó eredményt(4-es, 5-öst) elérők! Mennyit készültetek? Mikor keztétek a felkészülést egyes tárgyakra? Mennyire volt számotokra stresszes ez az időszak?

Figyelt kérdés

2023. júl. 9. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

2020-ban végeztem, konkrétan észre se vettem, hogy túl vagyok az érettségiken, annyira gyorsan történt minden. Pár héttel az írásbelik előtt még az se volt biztos, hogy lesznek érettségik, szóval nekem időm nem volt az érettségi miatt stresszelni, attól sokkal jobban féltem, hogy vizsga közben megfertőződök.

Magyarra annyit készültem, hogy a vizsga előtti este megnéztem egy korábbi feladatlapot. Törire kb március-április körül kezdtem ismételni, meg korábbi feladatokat oldogatni. Matekra annyit készültem amennyit év közben kellett a dolgozatokra. Angolra külön nem készültem semmit, órán megcsináltunk pár korábbi feladatsort és nekem az elég volt (B2-es nyelvvizsgám volt már addigra). Az emeltekre viszont elég intenzíven készültem szeptembertől kezdve.

Közepek közül matekom lett a legjobb (96%), törim a legrosszabb (84%). De azt azért hozzátenném, hogy én a 4 év alatt tanultam becsületesen, aki nem figyelt órákon, annak biztos többet kell pluszba készülnie az érettségire.

2023. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Idén érettségiztem az Apáczaiban. A középszintű érettségikre elég volt az amit a tanév közben megtanultam. Viszont a két emeltemre rengeteget tanultam. Így minden érettségim 90+ %-os lett.
2023. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
2019ben érettségiztem a Trefortban. Az írásbelikre semmennyit sem tanultam az óraikon túl, szóbelire pedig fizikából azt se tudtam milyen tételek vannak amikor odamentem, emelt matekra kb 4-5 napot, magyar es toribol meg talan egyszer vegigfutottam a tetelsort hogy mik vannak. És így mind 5ös
2023. júl. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Idén érettségiztem.

Írásbelire semmit nem tanultam, szóbelire meg másfél héttel vizsga előtt kezdtem tanulni. Minden tételt elolvastam 4x, ennyi.

A legrosszabb százalékom töriből lett, 72.

2023. júl. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
ja, de, azért emelt infóra sok programozást gyakoroltam. ott a szóbeli is magolósabb volt, mint a többi, muszáj volt a jó eredmény, így leültem a seggemre és megtanultam.
2023. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tavaly érettségiztem. Angolból emelt szinteztem, a többi középszint. Az írásbelikre kb 2-3 hónapot tanultam, de azt végig. Egy-két tantárgyból magántanárhoz is jártam. Írásbelik után pedig a szóbelikre 3-4 hetet készültem, mert ugye annyi idő volt a kettő közt.
2023. nov. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!