Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az idegen nyelv tanárok az...

X0 kérdése:

Az idegen nyelv tanárok az egyetemen tanulnak irodalmat is?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy angol szakos nyelvtanár tanul angol irodalmat az egyetemen? Egy német szakos nyelvtanár német irodalmat? Mennyit? Magyarországon irodalomórán nem csak magyar irodalom van. Egy nyelvtanár gondolom csak a tanítandó nyelv irodalmát tanulja ha egyáltalán tanulja. Köszi.

2023. júl. 9. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én már vagy 25 éve végeztem nyelvtanárként, de biztos vagyok benne, hogy most is tanulnak irodalmat - igen, csak az adott nyelvét. Hogy pontosan mennyit azt nem tudom már megmondani, de szigorlatozni kellett belőle, talán kétszer is, u.h. sokat,
2023. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát még mennyit… Nyelvszakos voltam, ugyan otthagytam, de sok irodalmas tárgy van, nem csak egy-egy.
2023. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, rengeteg irodalom van nyelvszakon, tanárin kicsit kevesebb de így se kevés.
2023. júl. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az angol tanárszakos órák kb. harmada angol irodalom: vers, dráma, regények a középkortól a kortárs irodalomig.
2023. júl. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen... 5 év egyetem, minden félévben van irodalom.
2023. júl. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1-esnek:


Drága nyelvtantanár úr miért huzott meg a félévin?:D

2023. júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!