Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem átjelentkezés rögtön...

Egyetem átjelentkezés rögtön a képzés kezdetén?

Figyelt kérdés
Van lehetőség arra, hogy miután felvesznek BME-re, átjelentkezzek az Óbudai Egyetemre úgy, hogy szeptemberben már ott kezdhessek? (Gépészmérnöki)

2023. júl. 10. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. júl. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Egy félévet várnod kell, és azt hiszem csak önköltségesre lehet átmenni először.
2023. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A manóba.
2023. júl. 10. 16:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez lehetséges lenne, mindenki ezt csinálná. Az átjelentkezésnek vannak feltételei és időbeli korlátai. Esetedben 2 lezárt aktív félév és éegalább 30 akkreditálható kredit kell.
2023. júl. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Még 3 napod van sorrendet mósosítani, ha ÓE-re akarsz menni, és megjelölted.
2023. júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Miért akarnál az ÓE-re menni? Gépészmérnöki területen a top 200-ban van a BME, utána Miskolc következik a Top 600-ban, az ÓE meg csak fel se fért a listára: [link]
2023. júl. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ott van levelezői, dolgozni akarok mellette.

Csak bme-s szakokat jelöltem meg, úgyhogy a sorrendváltoztatás nem játszik.

Ha visszavonom minden jelentkezésemet, akkor pótfelvételizhetek egy másik szakra?

2023. júl. 10. 18:33
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem minden szakot hirdetnek meg levelezőin, erre nem apellálnék
2023. júl. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#7: Igen, ha visszavonod az összes jelentkezésed, pótfelvételizhetsz. Pótfelvételit azonban csak azokra a szakokra szoktak meghirdetni, ahol nem tudták a rendes felvételi eljárásban a keretszámot feltölteni, és akkor is gyakran csak költségtérítéses helyeket. Most megnéztem: tavaly az Óbudai Egyetemen meghirdették a levelező gépészmérnök alapképzést a pótfelvételin, de csak költségtérítésesen. De mondjuk Kecskemétre, Gödöllőre és Győrbe lehetett jelentkezni tavaly államira is a pótfelvételin, s ezek sem rossz színvonalú helyek. Ha nem akarsz vidékre kijárni, sem pedig fizetni, akkor sajnos a pótfelvételire blazírozni kockázatosnak tűnik. De ha szívesen fizetsz vagy szívesen vonatozol egy órát, hogy a konzultációkra kijárj, akkor szinte biztos, hogy a jelentkezéseid törlése és a pótfelvételi jó stratégia.


Ettől függetlenül azért arra készülj fel, hogy a gépészmérnök képzés sehol nem könnyű. Még a nappalisoknak a harmada-fele is kihullik az első év végére, pedig többségük még diákmunkát sem végez. Főállású munka mellett végigcsinálni a képzést hatalmas kihívás. Úgyhogy erősen fontold meg a terveidet, mert lehet hogy egy fél év után rájössz: nem tudod ezt a két lovat egyszerre megülni.

2023. júl. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyj ki egy évet és menj el dolgozni.. szedd meg magad, és jelentkezz az óbudaira. Ha levelezőre mész akkor az az egy év mar nem oszt nem szoroz, viszont ha a nappali munka mellett évekre megnyomorítaná az életed.
2023. júl. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!